Közgazdasági Elemző

Jól ismert gazdaságkutató vállalat makrogazdasági kutatócsoportja az elemzői munka iránt érdeklődő munkatársakat keres

Közgazdasági elemző

munkakörbe

Elsődleges feladatok:

  • nemzetközi és hazai gazdasági folyamatok elemzése;
  • gazdasági változások elemzése, értékelése, hatástanulmányok készítése;
  • vállalati finanszírozással és más üzleti témákkal kapcsolatos elemzések készítése;
  • ágazati elemzések, piacfeltáró kutatások készítése;
  • ökonometriai feladatok ellátása, adatbázis-kezelés;
  • tájékoztatók, prezentációk készítése.

Elvárások:

  • felsőfokú közgazdasági végzettség (preferáltan pénzügy vagy közgazdasági elemző);
  • kutatói érdeklődés;
  • legalább középszintű szakmai angol nyelvtudás;
  • erős statisztikai, módszertani ismeretek;
  • önálló, megbízható, rugalmas munkavégzés;
  • magabiztos íráskészség.

Előnyt jelent, de nem feltétel:

  • az államháztartási vagy makrogazdasági folyamatok elemzésében szerzett jártasság;
  • statisztikai programcsomagok használatában szerzett gyakorlati tudás;
  • ágazatok elemzésében szerzett jártasság;

Amit kínálunk:

  • versenyképes fizetés;
  • szakmai fejlődési lehetőség;
  • dinamikus csapat.

Munkavégzés helye: Budapest

Kérjük küldje el szakmai önéletrajzát küldje el.

Budapest
Pest
Full time
no work experience required
Bachelor
Master

Published on 02.07.2020