A régióban piacvezető nemzetközi bankcsoport központi vállalkozói hitelkockázat-kezelési területe

Kockázatkezelési szakértőt

keres

A munkakör célja:

Az OTP Bankcsoport hitelkockázat-kezelési tevékenységének fejlesztése.

Feladatok:

  • részvétel a Bankcsoporti szintű hitelkockázat-kezelési szabályrendszer kialakításában és működtetésében;
  • a hitelkockázat-kezeléshez kapcsolódó jogszabályi és felügyeleti elvárásoknak való megfelelés biztosítása;
  • részvétel a csoportszintű kockázatkezelési politika kidolgozásában, a bankcsoporttagok hitelezési politikájának kialakításában;
  • felsővezetői döntéshozatal aktív támogatása a szakterületet érintő kérdésekben;
  • vállalkozói finanszírozással kapcsolatos kockázatok beazonosítása, kezelése. A bírálati folyamat menedzselése és a vállalkozói termékek hitelkockázati feltételrendszerének kialakítása;
  • a vállalkozói portfolió minőségének előrejelzése, kockázati limitek és indikátorok megfogalmazása;
  • részvétel a szakterület hazai és nemzetközi kommunikációjában: termékek, folyamatok jóváhagyása, kockázatkezelési legjobb gyakorlatok megvalósítása, stratégiai döntések előkészítése, véleményezése;
  • részvétel a szakterületet érintő projektekben.

Elvárások:

  • felsőfokú szakirányú (egyetemi-főiskolai) végzettség
  • vállalati hitelezési és üzleti folyamatok ismerete
  • jó analitikai képességek, rendszerszemlélet,
  • kreativitás, kezdeményezőkészség, precíz önálló munkavégzés
  • MS felhasználói és prezentációs technikai ismeretek
  • tárgyalóképes angol nyelvtudás
  • magabiztos kommunikáció magyar és angol nyelven

Előnyök:

  • hasonló munkakörben szerzett tapasztalat
  • portfolióelemzési ismeretek
  • jártasság elméleti vállalati pénzügyi modellezésben és kockázatelemzésben

Amit kínálunk:

  • Izgalmas, kihívást jelentő munka Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Szakmai fejlődésedhez tréningeken és továbbképzéseken vehetsz részt,
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőség professzionális munkakörnyezetben,
  • Fiatalos, támogató csapat, jó hangulatú munkahelyi légkör,
  • Fejlődő és innovatív vállalati háttér,
  • Igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok,
  • Versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag.

Kockázatkezelési szakértő

Budapest
Pest
Full time
no work experience required
Bachelor

Published on 12.09.2020