Informatikai biztonsági felelős

FELHÍVÁS

álláshely betöltésére

Igazgatóság: A KSH Elnöke közvetlen irányítása alatt

Álláshely megnevezése:

Álláshely besorolása: Vezető-hivatalifőtanácsos

Álláshely legkorábbi betöltésének időpontja: 2021. február 28.
A kormányzati szolgálati jogviszony ideje: határozatlan idejű
Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidős
Munkavégzés helye: 1024 Budapest, Keleti Károly u. 5-7.

Jogállás, illetmény és juttatások:

A jogviszonyra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény kormánytisztviselőkre vonatkozó rendelkezései az irányadóak.

Ellátandó feladatok:

  • Felel a szervezetnél előforduló valamennyi, az elektronikus információs rendszerek védelméhez kapcsolódó feladat ellátásáért
  • Gondoskodik a szervezet elektronikus információs rendszereinek biztonságával összefüggő tevékenységek jogszabályokkal való összhangjának megteremtéséről és fenntartásáról
  • Előkészíti a szervezet elektronikus információs rendszereire vonatkozó informatikai biztonsági szabályzatot
  • Előkészíti a szervezet elektronikus információs rendszereinek biztonsági osztályba sorolását és a szervezet biztonsága szempontjából a szervezet e tárgykört érintő szabályzatait és szerződéseit
  • Kapcsolatot tart a hatósággal és a kormányzati eseménykezelő központtal
  • Részt vesz a szervezet valamennyi elektronikus információs rendszerének tervezésében, fejlesztésében, létrehozásában, üzemeltetésében, auditálásában, vizsgálatában, kockázatelemzésében és kockázatkezelésben, karbantartásában és javításában
  • IT biztonsági auditok elvégzése
  • Üzleti folyamat alapú, technológiai, sérülékenységi vizsgálatok elvégzése
  • Törvényi megfelelés vizsgálata
  • Részvétel a projektek IT biztonsági szempontú minőségbiztosításában
  • Szorosan együttműködik az informatikai szolgáltató főosztállyal az operatív IT biztonságot érintő feladatok megvalósításában
  • Koordinálja az IT biztonsági területen dolgozók munkáját

Az állás betöltésének feltételei:

  • Magyar állampolgárság;
  • Cselekvőképesség;
  • Főiskolai vagy egyetemi szintű végzettség és az alábbi képesítések közül legalább az egyik megléte:
  • a Nemzeti Közszolgálati Egyetem elfogadható képesítése:

                         o elektronikus információbiztonsági vezető

  • az Information Systems Audit and Control Association (ISACA) elfogadható képesítései:

                        o Certified Information Systems Auditor (CISA)
                        o Certified Information Security Manager (CISM)
                        o Certified in RIsk and Information Systems Control (CRISC)

  • Az International Information System Security Certification Consortium (ISC2) elfogadható képesítése:

                       o Certified Information Systems Security Professional (CISSP)

  • Felsőfokú végzettség hiányában az alábbi releváns szakterületen szerzett legalább 5 év tapasztalat:

                      o információbiztonsági irányítási rendszer tervezése, kialakítása, működtetése
                      o információbiztonsági ellenőrzés vagy felügyelet
                      o információbiztonsági kockázatelemzés
                      o információbiztonsági tanúsítás
                      o információbiztonsági tesztelés (etikus hacker tevékenység)

  • Tárgyalási szintű angol nyelvtudás;
  • Kinevezés esetén a büntetlen előéletet igazoló hatósági bizonyítvány bemutatása.

Elvárt kompetenciák:

  • Nagyfokú precizitás
  • Rendszerszintű gondolkodás;
  • Jó problémamegoldó képesség;
  • Lényeglátás
  • Felelősségvállalás

A jelentkezéshez szükséges:

A pályázat benyújtásának határideje:            2021. február 12.
A pályázat elbírálásának határideje:              2021. február 19.

A pályázatok benyújtásának módja:

A jelentkezés gombra kattintva elektronikusan várjuk.

A pályázati eljárás, a pályázat elbírálásának módja, rendje:

Amennyiben a pályázati kiírásban szereplő feltételeknek a jelentkező megfelelt, továbbá a pályázat a munkáltató figyelmét felkeltette, szóbeli meghallgatásra kerül sor. A pályázat eredményéről a pályázókat írásban tájékoztatjuk.

A pályázati kiírás további közzétételének helye, ideje:

  • kozigallas.hu – 2021. január 24.

A munkáltatóval kapcsolatos egyéb lényeges információ:

  • Szakmai fejlődési- és továbbképzési lehetőség
  • Nemzetközi projektekben való részvétel
  • Folyamatosan megújuló szervezet
  • Családbarát munkahely
  • Sport- és kulturális programok

Szervezetünkről, könyvtárunkról, munkahelyünkről bővebben a www.ksh.hu honlapon tájékozódhat.

Budapest
Pest
Full time
5 - 10 years of experience
Bachelor

Published on 19.02.2021