Az OTP BANK NYRT.

Vállalati Hitelmonitoring, Hitelellenőrzési és Akvizíciós Kockázatkezelési Főosztálya pályázatot hirdet

“EWS & Restruct expert

munkakör betöltésére

Az OTP Bank Nyrt. Vállalati Hitelmonitoring Osztálya új munkatársat keres központi vállalati hitelmonitoring szakértői munkakör ellátására.

Az osztály a vállalati ügyfelek (SME, corporate, projektfinanszírozás, szindikált hitelezés) részére nyújtott kockázatvállalásoknál a hitelezési folyamatba épített hitelmonitoring tevékenységet irányítja és felügyeli. Feladatkörébe tartozik az egyedi hitelezési kockázatok folyamatos figyelése, a megnövekedett kockázatú (SICR – Stage 2) ügyletek kiszűrése, kockázatcsökkentő stratégiák kidolgozása és ezen stratégiák végrehajtásának felügyelete. Hatáskörébe tartozik egyedi döntés alapján 50 M Ft összkockázat feletti ügyletek Stage 3 kockázati kategóriába minősítése, az NPL portfólió feletti a „másodlagos kontrolok” gyakorlása, az egyedi értékvesztésre vonatkozó szabályok és módszerek kialakítása és gyakorlati alkalmazásának ellenőrzése.

Feladatok:

  • Nagyvállalati és projektfinanszírozási teljesítő ügyfélkör (Stage 1-2) esetén
    • hitelmonitoring, EWS és kockázat értékelési feladatok elvégzése
    • a megemelkedett hitelkockázatok időben történő – beazonosítása
    • kockázatnövekedés esetén a szükséges ügyfél- és portfóliószintű kockázatcsökkentő intézkedések megtétele és
    • a Bank kockázati pozíciójának védelme, erősítése érdekében átstruktúrálási stratégia kidolgozása, végrehajtásának felügyelete és kontrollja
  • Hitelmonitoring tevékenységre vonatkozó szabályozói (EKB, EBA, MNB, IFRS9) előírások, ajánlások implementálása, ezzel az irányelveknek való megfelelés biztosítása, valamint a terület képviselete szabályozók, auditorok, és felsővezetés irányába
  • Early Warning System (EWS) tevékenység működési kereteinek definiálása, továbbfejlesztése, üzleti specifikációk elkészítése és felhasználói tesztelése
  • Társterületek oktatása, támogatása a komplex, illetve a problémás ügyfélkapcsolatok kezelésében
  • Portfólió minőségének, valamint a hitelmonitoring tevékenység és az EWS előrejelző-képességének/hatékonyságának folyamatos visszamérése és riportálása
  • Esettanulmányok, prezentációk készítése, képviselete magyar és angol nyelven

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági vagy pénzügyi végzettség
  • Pénzintézetnél vállalati kockázatelemzői, kockázatkezelői és/vagy restruktúrálási területen szerzett legalább 3 éves gyakorlat
  • Szabályozói környezet és restruktúrálási eszköztár ismerete, alkalmazása
  • Angol középfokú nyelvismeret írásban és szóban egyaránt
  • Magas szintű felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek (MsOffice, BI szoftverek ismerete)
  • Hatékony önálló proaktív megoldásorientált munkavégzés
  • Jó elemzési, kommunikációs és konfliktuskezelési készség
  • Kreativitás, fejlődőképesség, komplex gondolkodásmód

Előny:

  • Egyes ágazatok, iparágak alapos ismerete és elemzések készítésében szerzett szakmai tapasztalat
  • Vállalati behajtási folyamat és kapcsolódó jogszabályi környezet ismerete
  • Rendszerfejlesztésben, projektszervezésben szerzett tapasztalat
  • Azonnali munkakezdés

Amit kínálunk:

  • Részese lehetsz egy stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport mindennapjainak
  • Izgalmas, kihívást jelentő munka Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Szakmai fejlődésedhez tréningeken és továbbképzéseken vehetsz részt
  • IT fejlesztések során az agilis működés elsajátítása
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőség professzionális munkakörnyezetben
  • Fiatalos, támogató csapat, jó hangulatú munkahelyi légkör
  • Fejlődő és innovatív vállalati háttér
  • Igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok, versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag

EWS & Restruct expert

Budapest
Full time
3 - 5 years of experience

Published on 2020-02-27