Database Administrator

Egy német multinacionális autóipari nagyvállalat részére keresünk ambiciózus, németül beszélő munkatársat. Amennyiben szereted a kihívásokkal teli feladatokat, szívesen használod nyelvtudásod a mindennapi kommunikáció során és hosszútávú munkalehetőséget keresel, Te, vagy ami emberünk!

Feladatok:

  • Adattárházak és kapcsolódó alkalmazások adatbázis oldali (Oracle és MS SQL) üzemeltetése, hangolása, módosítása és telepítése teszt és éles környezetben
  • Oracle, MS SQL adatbázisok monitorozása, üzemeltetése, installációja és upgrade-je
  • Adatbázisok készítése, frissítése, migrálása
  • Adatbázisok teljesítményének monitorozása és optimalizálsa
  • Adatbázisok magas rendelkezésre állásának biztosítása
  • Proaktív üzemeltetési feladatok (mentés, monitorozások kialakítása)
  • Üzemeltetési tesztelésben részvétel
  • Kapcsolódó alkalmazások 2nd /3rd level technikai támogatása
  • Ticketadminisztráció és dokumentációkezelés ITIL alapján
  • Komplex problémamegoldás: root cause analízis
  • Processzek betartatása
  • Incident/Problem/Change/Configuration menedzsment
  • Aktív részvétel napi/heti ügyfélmegbeszéléseken
  • Új funkciók és/vagy hibajavítások (bugfix) ellenőrzése, tesztelése
  • Frissítésekkel (releasekkel) kapcsolatos koordináció az érintett szakterületekkel
  • Új frissítések (releasek) előkészítése, telepítése és tesztelése
  • Tranzíciókban való részvétel és dokumentációk kezelése
  • Új toolok és technológiák elsajátítása, használata
  • Szkriptek, PL/SQL programok készítése, rendszerek konfigurálása biztonsági mentésekhez és visszaállításokhoz és egyéb rendszerfunkciókhoz

Elvárások / Requirements

  • Szakmai tapasztalat az MS SQL, Oracle SQL, SQL Server adatbázis platform támogatásában
  • PL / SQL és Perl szkriptelési tapasztalat
  • Oracle Database adminisztrátor tapasztalat
  • UNIX/Linux ismeret
  • Minimum 2-3 év releváns szakmai tapasztalat
  • Főiskolai vagy szakirányú végzettség
  • Aktív német és/vagy angol nyelvismeret
  • Ügyfélorientált hozzáállás
  • Önálló  munkavégzés
  • Jó problémamegoldó képesség
  • Rugalmas hozzáállás

Előnyök:

  • ITIL, agilis módszertan gyakorlati ismerete

Pécs
Full time

Published on 21.11.2020