www.cvonline.hu

Digital Content Manager

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2018.01.25.
Jelentkezési határidő: 2014.03.05.

Pozíció leírása / Job description

For our international partner, we are looking for a Digital Content Manager to support the daily activities of the online marketing team.

Feladatok:

- Updating, managing information on the website and mobile application
- Design and content management of newsletters, emails etc. in multiple languages
- Active cooperation with other commercial departments, regional marketing managers regarding online campaigns to maximize sales
- Providing regular information, reports on web visitors and other KPIs related to online performance

Elvárások:

- University or College degree
- Min. 3 years of operative digital marketing work (web content, development, SEO, SEM, mobile marketing etc)

- Computer literacy, web development (HTML/Java)
- Fluent English
- Proactive, hard worker, details oriented personality
- Strong project management skills

Amit kínálunk:

- Multinational working environment
- Innovative, developing company
- Long-term career possibility
- Competitive compensation package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Marketing / Reklám / Média / PR
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -