Találd meg álmaid állását egy kattintásra!

www.cvonline.hu

Development engineer

Régió: Vas

HAYS Hungary Kft.
Hozzáadva: 2019.01.01.
Jelentkezési határidő: 2019.01.02.
Hirdetés azonosító: 2188141
lejárt

Our partner in the automotive sector is looking for a new colleague as a Development Engineer.

Main tasks of the Development Engineer:

  • Development and introduction of new products
  • Optimization of existing and new product portfolio
  • Planning of product audits
  • Active cooperation with colleagues from abroad

To be successful in this position you will required the followings:

  • Degree in electrical engineering
  • Minimum 1-2 years of experience
  • Fluent in English
  • Experience in automotive sector or in electronics mean advantage

If this opportunity raised your attention do not hesitate to apply at hays.hu with your English and Hungarian CV.

If it would not be the perfect opportunity for you but we can help you with your application please contact us via e-mail or phone.

Kategória Mérnök / Műszaki
Régió Vas
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -
Iratkozzon fel állásértesítőre
Hasonló állások
Sales Development Consultant

Randstad Hungary Kft.

Érdekel az autóipar? Szívesen tárgyalnál napról...
Budapest

Senior Process Development Manager

Exact Solutions Kft.

Our leading multinational partner is looking fo...

Beszállító fejlesztő mérnök | Supplier Development Engineer - Tatabánya környéke

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Komárom-Esztergom, Tatabánya