Találd meg álmaid állását egy kattintásra!

www.cvonline.hu

Control engineer

HAYS Hungary Kft.
Régió: Jász-Nagykun-Szolnok

Hozzáadva: 2019.03.23.
Jelentkezési határidő: 2018.11.01.

Our partner in the automotive sector is looking for a new colleague as a Control Engineer.

Main tasks of the Control Engineer:

  • Define the electronic and control hardware requirements for the procurement (e.g electrical planning, hardware and interface definitions, standardization and administration)
  • Onsite support for the machine supplier in the electrical planning and implementation
  • Supporting the optimization of hardware standards
  • Cooperation in international teams

Requirements:

  • Degree in electrical engineering or mechatronics
  • Experience in electrical planning (EPLAN)
  • Fluent English
  • Willingness to travel

If this opportunity raised your attention do not hesitate to apply at hays.hu with your English and Hungarian CV.

If it would not be the perfect opportunity for you but we can help you with your application please contact us via e-mail or phone.

Helyek Jász-Nagykun-Szolnok
Kategória Mérnök / Műszaki
Aktiválás időpontja 2018.10.31.
Iratkozzon fel állásértesítőre
Hasonló állások
Valuation Control Analyst

Randstad Hungary Kft.

Valuation Control Analyst’s primary responsibil...
Budapest

French Speaking Credit Control Analyst

Exact Solutions Kft.

Location:BudapestResponsibilities:Being the fir...

Műszer és vezérléstechnikai mérnök | Electrical Instrumentation & Control Engineer - Tatabánya/Oroszlány

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Komárom-Esztergom, Tatabánya