www.cvonline.hu
Calculation Specialist (Pécs)
IT Services Hungary Kft.
Hozzáadva: 2018.01.25.
Hirdetés azonosító: 1189096
lejárt
FELADAT
  • Administrative support of Solution Designers and Lead Delivery Solution Managers of T-Systems
  • High level understanding of customer requirements
  • Build up cost calculation based on company standard products
  • Financial and technical risk analisys
  • Basic bid or project management in offering projects
  • Prepare offering documentation; Risk and Assumption log, handover documentation
  • Support MGMT approval process
  • Financial support of projects
PROFIL
  • Financial or proposal writting background
  • Structured and logical understaning of proposals
  • Experience in SSC environment is an advantage
  • Experience in projects is an advantage
  • Advanced German knowledge
  • Intermediate English knowledge
  • MS Excel knowledge

Kategória
IT / Informatika
Régió
Pécs
Egyéb hasonló állások Önnek
Műszaki szakértő (Pécs)

MÁV FKG Kft.

MÁV-csoport MÁV FKG Kft. Műszaki szakértő Helys...
Pécs, Baranya

Raktárkezelő (Pécs)

KIKA Lakberendezési Kft.

Ha szeretnél egy jó hangulatú, összetartó csapa...

Területi képviselő - Pécs

Human Centrum Kft.