Találd meg álmaid állását egy kattintásra!

www.cvonline.hu

MÁV-csoport
Magyar Államvasutak Zrt.

Pozíció neve
biztosítóberendezési szakértő

Helység
Budapest

Terület
Távközlés, erősáramú- és biztosítóberendezések (műszaki-felügyelet-karbantartás)

Foglalkoztatás formája
Határozatlan idejű

Munkaidő
Teljes munkaidő

Vállalat
A MÁV Zrt. a magyarországi közforgalmú vasúti pályahálózat nagy részének üzemeltetőjeként mintegy 7000 kilométernyi vaspálya és az ahhoz kapcsolódó infrastruktúra működtetéséről gondoskodik. Teljes körűen látja el az üzemeltetési, forgalomirányítási és karbantartási, valamint részben a felújítási feladatokat.

Feladatok
- javaslatok, döntéselőkészítő anyagok összeállítása a vasúti jelző- és biztosítóberendezések fejlesztési és beruházási stratégiájának meghatározásához
- a szakterület stratégiai, koncepcionális terveinek összeállítása, a biztosítóberendezési szakterületet érintő szervezeti és szabályozási módosítások kidolgozása
- a vasúti biztosítóberendezések szakmai ügyeinek hálózati szintű felügyelete, az ezzel kapcsolatos szabályozások, fejlesztések előkészítése. A társ-szakterületek igényeinek figyelembevételével javaslattétel a berendezések fejlesztési irányelveire. A műszaki fejlesztés célkitűzéseinek meghatározása, és követelmény-rendszer kidolgozása
- szakértői feladatok ellátása kijelölt műszaki biztonsági ügyekben, a vasúti biztonsági EN szabvánnyal és a berendezések interoperabilitással kapcsolatos ügyeiben koordinálás, állásfoglalás kiadása. A fejlesztő (MÁV-on belüli- és külső-), gyártó, és tanúsító szervezetekkel egyeztetések lefolytatása, a funkcionális és biztonsági specifikációk felülvizsgálata, elfogadása. A hatóságokkal a szükséges egyeztetések lefolytatása
- részvétel a kiemelt jelentőségű tenderek feltételrendszerének, szakmai követelményrendszerének kidolgozásában, felülvizsgálatában, a beadott ajánlatok szakmai elbírálásában
- a hatáskörébe utalt előtervek, engedélyezési-, valamint kiviteli tervek jóváhagyása

A munkakör betöltésének feltételei
- felsőfokú szakirányú állami iskolai végzettség, szakképzettség (villamosmérnök, gépészmérnök, mechatronikai mérnök, mérnök informatikus)
- középfokú nyelvismeret (angol és / vagy német nyelvből)
- irodai számítástechnikai alkalmazások felhasználó szintű ismerete
- 5 év szakmai gyakorlat

Előnyt jelent
- felsőfokú mérnök szakvizsga
- 19/2011 NFM rendelet szerinti Egyszerűsített forgalmi (TEB, Pálya) vizsga
- Magyar Mérnöki Kamara által nyilvántartott szakmai szakértői jogosultság
- vonatkozó vasúti utasítások, magas szintű szakmai
- szakmai utasítások, speciális vasúti berendezések teljes körében rendszer ismeret
- közbeszerzéssel, valamint EU tenderezési eljárással kapcsolatos alapismeretek, FIDIC alapismeretek
- főbb nemzetközi szakmai tendenciák ismerete

Amit ajánlunk
- széleskörű Cafeteriát
- önkéntes nyugdíjpénztári tagság esetén munkáltatói támogatást
- utazási kedvezményt

További információ
A berendezések üzemeltetése, építése, fenntartása területén önálló szakmai munkavégzés, melyhez a berendezések vizsgálatának, építésének vagy karbantartásának gyakorlati tapasztalata, valamint a berendezések létesítésével, hatósági eljárásaival kapcsolatos tapasztalat szükséges.

2019.09.30.

Bővebb felvilágosítást ad
Mórocz Andrea 1/511-5922 / 01-59-22

Várjuk jelentkezését!

Kattints a jelentkezem gombra és nyerj Dorko utalványt, vagy egy 350 000 Ft értékű elektromos rollert!

Helyek Budapest
Kategória Mérnök / Műszaki
Munkaidő -
Aktiválás időpontja 2018.02.20.
Iratkozzon fel állásértesítőre