Találd meg álmaid állását egy kattintásra!

www.cvonline.hu

API Gateway Architekt-Szervező

OTP Bank NyRt.
Régió: Budapest, Pest

Hozzáadva: 2019.06.19.
Jelentkezési határidő: 2019.07.03.

Az OTP Bank Nyrt.

munkakör betöltéséhez munkatársat keres

Feladatok:

  • az API GW guideline-ok (“low level governance” dokumentum) kialakítása és folyamatos karbantartása
  • API GW guideline-ok mentén történő implementációk támogatása
  • maintenance of different environments and the API GW platform
  • patching the API GW and provide the necessary tooling
  • train developers in other tribes and evangelize the API GW concept
  • coding common API GW components (logging, persisting, authorization, etc)
  • API Gateway rendszer architekti és rendszerszervezési feladatok ellátása
    • Aktív közreműködés a felhasználói igények felmérésében, specifikációjában a fejlesztők felé
    • Aktív közreműködés a közös API GW komponensek definiálásában, tervezésében, specifikációjában a fejlesztők felé
    • Elkészült fejlesztések átvétele, felülvizsgálata, minősítése
    • Szervezői tesztelési feladatok (teszttervek elkészítése, tesztelés)
    • UAT támogatása
  • az APIGateway-en lévő folyamatok, üzenet formátumok tervezése és megvalósítása
  • belső (pl. beszerzési és fejlesztési) folyamatok által meghatározott dokumentációk előállítása
  • kapcsolattartás a folyamatban érintett szervezeti egységekkel, projektekkel és fejlesztőkkel
  • részvétel az API Gateway platform DevOps működésének kialakításában
  • együttműködés a kapcsolódó rendszerek vezetőivel, fejlesztőivel
  • proaktív közreműködés a már bevezetett funkciók továbbfejlesztésében.

Követelmények:

  • Legalább 2 év integrációs területen szerzett rendszerszervezői, fejlesztői és/vagy architekt tapasztalat
  • Korszerű integrációs megoldások (OpenAPI, Swagger, Microservice, Web Service, API management) ismerete
  • Dinamikus, gyors, önálló munkavégzés,
  • Jó kommunikációs és prezentációs készség, üzleti szemléletű gondolkodás,
  • Nyitottság a folyamatos tanulásra, új ismeretek elsajátítására,
  • Jó elemző-, szervező és problémamegoldó képesség,
  • Önálló tanulási igény és képesség,
  • Proaktív munkavégzés,
  • Felsőfokú gazdasági és/vagy informatikai végzettség,
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás.

Előnyt jelent:

  • Agilis fejlesztési gyakorlat
  • JAVA fejlesztői gyakorlat
  • Banki folyamatok ismerete
  • DevOps folyamat és eszközök ismerete, gyakorlati kialakításában tapasztalat
  • TOGAF vagy BIAN ismerete
  • Model alapú tervezésben tapasztalat

Amit kínálunk:

  • Szakmai fejlődés lehetősége,
  • Felelősségteljes, önálló munkavégzés.

Helyek Budapest
Pest
Kategória IT / Informatika > Programozó, Rendszerfejlesztő, Rendszerüzemeltető, Szoftvermérnök
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozatlan idejű
Elvárt nyelvtudás Angol
Aktiválás időpontja 2019.06.03.
Iratkozzon fel állásértesítőre