www.cvonline.hu

AP Accountant with German/French knowledge

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.12.20.
Jelentkezési határidő: 2014.09.16.

Pozíció leírása / Job description

- Are you a multi-lingual finance professional?
- Do you have experience in AP processes?
- Are you ready to join a multinational company?
Take the chance and apply to this multinational company which is looking for accountants for its SSC in Budapest.

Feladatok:

- Handling of vendor and employee queries
- Follow-up on pending (parked) items
- Handle payment notifications
- Payment analysis
- Resends orders to vendors in case of vendor complaints
- Query resolution
- Support month- & year-end closing related to AP activities
- Preparation of AP reports

Elvárások:

- 1-3 years experience in the field of AP
- Multi-lingual skills: fluency in English and German/French
- Advanced level knowledge of Microsoft Office tools
- SAP knowledge
- Ability to adjust to changing environment
- Proactivity

Amit kínálunk:

- The chance to work in a dynamically growing multicultural organization
- Great development and career opportunities
- Decent salary and compensation package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -