www.cvonline.hu

Workday Operations Lead

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.24.
Jelentkezési határidő: 2014.05.15.

Pozíció leírása / Job description

Our multinational client - who is the manufacturer and distributor of premium drinks brands - is looking for a Workday Operations Lead

Feladatok:

- Operational support of Workday HR Application
- 2nd level functional support
- Be the interface between the client and the 3rd level support
- Act as Service Introductory Manager and Service Introductory Lead on the application projects

Elvárások:

- Min. 5 years of working experience (2-3 years of managing the support of any HR Application)
- Knowledge of the process of HR Applications
- Ability to influence others, good persuasive skills
- Excellent written and verbal communication skills
- Fluency in english
- ITIL v3 Foundation qualification is an advantage

Amit kínálunk:

- Stable multinational background and growing organization
- Continuous professional challenges
- Modern work environment in a centrally located office
- Attractive compensation package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória IT / Informatika
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -