www.cvonline.hu

Windows System Engineer

  • A hirdetés 446 napja lejárt

On behalf our multinational client we are looking for the right candidate to fulfil the position of:

Description:

  • Windows server 2003, 2008, 2012 Administration
  • Active Directory Administration
  • Monitoring the system
  • Handling incidents in integrated ticket system
  • Supporting a cluster enviroment
  • Disaster recovery

Required:

  • Relevant BSc or MSc degree
  • 3+ years experience in Win Server Administration (2003. 2008, 2012) in a multinational work environment
  • Stable knowledge in Vmware, Disaster recovery and in creating VMs
  • Active directory
  • Fluent English

What we offer:

  • Good moral, cooperating team
  • Long-term perspective
  • Modern environment
  • Various, substantive and responsible working

Location: Budapest

If you would like to apply, please send your CV to E-mail cím megjelenítése

Helyek Magyarország
Kategória Egyéb
Egyéb hasonló állások Önnek
Ügyfélszolgálati munkatárs

Work Force Kft.

Jól kommunikálsz - akár idegen nyelven is - az ...
Magyarország

IT Tanácsadó

IT tanácsadó Feladatok:Partnerünk Tax Service L...

Raktáros Budapest

Szeretne egy biztos helyen, hosszú távon dolgoz...