www.cvonline.hu

Windows Server Professional

Régió: Fejér

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.17.
Jelentkezési határidő: 2015.08.06.

Pozíció leírása / Job description

Our client, who is an internal service provider of a multinational manufacturing company, delivers end-to-end IS/IT and financial services globally.

Feladatok:

- Managing the outsourced IT Infrastructure
- Server and Storage management
- Backup & Recovery and Disaster Recovery management
- Central IT project participation
- Supporting the global business continuity
- Issue control ( not ticket handling )
- Change management

Elvárások:

- Server administration experience of 3-5 years
- Fluent English is a MUST
- Strong technical background of MS technologies
- Windows server, Active Directory, DNS, DHCP knowledge
- Exchange, Office 365, MS Cloud experience
- ITIL, MSSQL, Sharepoint,VB scripting are a big plus!

Amit kínálunk:

Attractive compensation package (13th month salary, cafeteria, Christmas benefit, health care fund, pension fund and bonus)
Professional development, challenging tasks and opportunities for internal career growth at a rapidly growing multinational company

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória IT / Informatika
Régió Fejér
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő Teljes munkaidő