www.cvonline.hu

Web UI developer

Régió: Budapest

HAYS Hungary Kft.
Hozzáadva: 2013.12.19.
Jelentkezési határidő: 2014.03.26.
Hirdetés azonosító: 721328
lejárt

Our international client works in the field on on-line gaming and bookmaking. To their growing office in Budapest currently they are searching for an experienced UI Developer.

You will work in a Scrum environment together with business analysts and the team of software testers in order to deliver projects on time and high quality related to a complex, high-traffic website. You will take part in coding aligned with company coding standards and implement the front-end components of new systems as well as for existing applications.

You are suitable applicant with:
  • Basic OOP and Java knowledge and experience
  • Experience with JSP, JavaScript, JQuery or other framework, HTML and CSS
  • Expert level of web user interface development
  • Intermediate level English language (spoken and written)

In case you are interested in the role or a similar one then submit your CV via our webpage.
Munkavégzés helye: Budapest

Egyéb hasonló állások Önnek
.NET Developer

Trenkwalder Kft

.NET fejlesztő kollégát keresünk piacvezető IT ...

Beszállító fejlesztő mérnök | Supplier Development Engineer - Tatabánya környéke

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Komárom-Esztergom, Tatabánya

Technikus

Human Centrum Kft.

Humán Centrum Kft. működése alatt több ezer emb...
Heves, Heves