www.cvonline.hu

VoIP és Asterisk szakértő

  • A hirdetés 451 napja lejárt

Partnercégünk felhő alapú call – center megoldásokat kínál kis és nagyvállalati ügyfeleik számára. Mára saját fejlesztésű szoftverük, illetve a hozzá kapcsolódó telco és egyéb szolgáltatások fejlesztése és értékesítése lett a cég fő tevékenysége.

Pozíció azonosító: U01VA

Kategória: Informatika, IT Üzemeltetés

Szükséges nyelvtudás: Angol

Munkavégzés helye: Budapest - XI. Kerület

Feladatok:

  • A szolgáltatást jelenleg nyújtó informatikai, hálózati (VoIP) infrastruktúra működésének megismerése
  • A meglévő infrastruktúra üzemeltetése, karbantartása (Asterisk konfigurálás)
  • Asterisk-ek összekapcsolása külső applikációkkal
  • SIP logok elemzése, Asterisk logok figyelése és hatékony elemzése
  • A hibajelző rendszer, vagy a support felől érkező hibák elhárítása
  • Részvétel a szolgáltatást nyújtó rendszer architektúrájának tervezésében, fejlesztésében
  • Minőségi mutatók mérése, további mérési paraméterek kidolgozása és rendszeres monitorozása
  • Automatikus hibajelző scriptek írása (Perl, Bash)

Elvárások:

  • Asterisk adminisztrátori ismeretek
  • OpenSIPS adminisztrátori ismeretek
  • SIP és hozzá tartozó protokollok átfogó és mélyreható ismerete (előny az RFC3261 ismerete)
  • SIP hálózati eszközök ismerete (proxy, b2bua, uas, uac, sbc)
  • ISDN és SS7 ismeretek (dahdi tapasztalatok)
  • Hálózati debuggoló eszközök ismerete (tcpdump, wireshark)
  • Linux adminisztrátori ismeretek
  • Angol nyelvtudás (fejlesztői angol)

Előny:

  • Linux containerek (lxc, docker)
  • High avalaibility VoIP rendszerek
  • Perl, bash tudás szkripteléshez
  • Freeswitch, kamailio
  • SQL ismeretek (elsősorban postgresql)
  • WebRTC

Egyéb információ:

  • Kihívást és szakmai fejlődést jelentő feladatok
  • Bővülésben lévő, fiatalos, lendületes, összetartó csapat
  • Csapatépítő programok
  • Könnyen megközelíthető, zöld –övezetben található iroda, a közelben számos sportolási lehetőséggel

Helyek Pest
Budapest
Kategória IT / Informatika
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol