www.cvonline.hu

Visual Basic Developer

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.08.25.
Jelentkezési határidő: 2015.02.14.

Pozíció leírása / Job description

We are looking for a Visual Basic Developer into our multinational client's Business Service Center.

Feladatok:

- Develop automation solutions in accordance with user support requests, approved change specifications and approved project specifications
- Provide expert advice to determine practical solutions to issues that arise
- Develop innovative and cost effective solutions for addressing business needs
- Actively exploring opportunities to improve business processes and practices across organisation through emergent technologies

Elvárások:

- Experience in application development (Access 2000 or above)
- Experience in creating VBS or VBA codes for Access, Word and/or Excel
- 5 month to 1 year experience working with Microsoft platform

Desirable:
- SAP knowledge
- Being able to define content for both conceptual and reference material using documentation guidelines and to work from specifications, source code, header files, and other sources.
- Ability to collaborate with program management, development, quality assurance, and editorial staff on issues affecting documentation content and quality.

Amit kínálunk:

- Competitive remuneration and attractive benefits package
- International working environment
- Challenging tasks
- International career possibilities

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória IT / Informatika
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -