www.cvonline.hu

Villamosmérnök

Régió:

Hajdú-Bihar

Human Centrum Kft.
Hozzáadva: 2017.11.14.
Hirdetés azonosító: 1044871
lejárt

A Humán Centrum Kft. büszke arra, hogy működésének ideje alatt több ezer embernek biztosított országszerte törvényes, bejelentett munkahelyet, fejlődési lehetőséget számos iparágban. Célunk a munkatársak hatékonyságának növelése, fejlesztése és óvása, mely kiemelkedően fontos a vállalatok sikere szempontjából.

Ezúttal nemzetközi partnercégünk debreceni telephelyére keresünk villamosmérnököt az alábbi feltételekkel:

Feladatok:

  • Responsible for ensuring that the requirements of all maintenance and after sales warranty procedures are implemented and understood by all staff and contractors.
  • Lead and direct the depot organisation, to achieve production & budgetary targets.
  • Planning of depot resources to meet current & future operational requirements.
  • Accountable for depot contributions to Maintenance & Aftersales business performance.
  • Management of staff recruitment and review.
  • Manage operational safety issues effectively for depot organisation.
  • Responsible for ensuring operational safety requirements of the maintenance regime for Rolling Stock & Plant are met.
  • Investigate all rolling stock service casualties for the designated fleet. Monitor and produce monthly reports on the performance of Rolling Stock Plant and materials.
  • Manage the depot warranty process in order to maximise the full potential of warranty guarantees, including:
  • Developing relationships and processes with suppliers to ensure warranty issues are addressed expediently
  • Develop reports with the depot that identified the status of all warranty issues and significant warranty trends
  • Provide general materials engineering support/problem solving for technical and procurement departments.
  • Process development and management to ensure the depot is compliant with materials management process.

Elvárások:

  • Degree qualified self-motivated professional capable of working remotely from the parent company
  • 5 years min experience preferably in the Railway industry
  • Hungarian language fluency, good level of English language
  • IT Literate
  • Effective communication skills, able to communicate in a multi-national and culturally diverse organization.
  • Team player, works collaboratively and uses influence to gain resolution of issues.
  • Highly organized with the ability to prioritize own workload.

Juttatások:

  •  Átlagbéren felüli jövedelmezés

Jelentkezését fényképes önéletrajz feltöltésével (pdf vagy doc formátumban), bruttó bérigény megjelölésével regisztrációt követően a Link megjelenítése weboldalon teheti meg vagy e-mailben fényképes önéletrajz elküldésével a E-mail cím megjelenítése címen "villamosmérnök" jeligével.