www.cvonline.hu

Villamos felsővezeték szerelő (felsővezeték szerelő)

  • A hirdetés 1042 napja lejárt

A MÁV Zrt. Pályavasúti Üzemeltetési Főigazgatóság szervezete munkatársat keres

pozícióba

A felsővezeték szerelő munkakör betöltésének feltétele, hogy a gyakornoki időszak alatt a jelölt megszerezze a szükséges elméleti és gyakorlati ismereteket a részére előírt hatósági vizsgával záruló tanfolyamon (a gyakorlati tanfolyami várható helyszíne: Miskolc, szállás igény és jelzés esetén biztosításra kerül).

Főbb feladatok:

  • A vasúti felsővezeték rendszer fenntartási, felújítási, bővítési, átépítési munkáinak elvégzése
  • A felsővezeték rendszer, szerkezeti elemeinek meghibásodása, üzemzavara esetén elvégzi a helyreállításhoz, üzemzavar elhárításhoz szükséges tevékenységeket.
  • Külső szakemberek által végzendő munkák esetén a felsővezetéki berendezés közelében önállóan szakmai felügyeleti, biztonsági őri feladatokat lát el.
  • A felsővezeték rendszeren végrehajtja a feszültségmentesítéseket és a kapcsolódó vágányzárakat.
  • A munkálatok során előkészíti a felsővezetéki szerelvényeket, elvégzi azok szükség szerinti műhelyi gyártását, javítását, felújítását.
  • Tervezett illetve rendkívüli vonalbejárások során felméri a rendszer állapotát, megállapítja az esetleges meghibásodások, rongálások mértékét, megteszi a szükséges intézkedéseket.

Követelmények:

  • középfokú állami iskolai végzettség (érettségi, villamos vagy vasipari szakképzettség),
  • orvosi alkalmasság

A munkakör betöltésénél előnyt jelent:

Vasúti felsővezeték, vagy nagyfeszültségű energia ellátó rendszerek építésében, karbantartásában szerzett gyakorlat

Munkavégzési hely:

  • Solymár
  • Nagyszentjános
  • Hatvan
  • Érd
  • Cegléd
  • Kőbánya-felső
  • Pestszentlőrinc
  • Szajol

Jelentkezési határidő: 2014.12.10

Szakmai önéletrajz küldése a választott munkavégzési hely és felsővezeték szerelő gyakornok megjelöléssel az alábbi e-mail címre.

Helyek Jász-Nagykun-Szolnok
Heves
Győr-Moson-Sopron
Pest
Budapest
Kategória Mérnök / Műszaki
Energetika / Villamosság
Szükséges iskolai végzettség Szakközépiskola
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő