www.cvonline.hu

Vállalati kockázatkezelő (Ágazati Team III.)

  • A hirdetés 853 napja lejárt

Az UniCredit Bank Hungary Zrt. a Közép- és Kelet-Európában legkiterjedtebb, több mint 3600 fiókból álló nemzetközi bankhálózatot működtető UniCredit Csoport magyarországi tagja.

Vállalati Hitelkockázatkezelés Főosztályra munkatársat keresünk Vállalati kockázatkezelő munkakörbe

Vállalati kockázatkezelő

(Ágazati Team III.)

Főbb feladatok:

  • A vállalati (CIB Divízió) kockázatvállalási előterjesztések tartalmának, szakmai színvonalának, a döntés-előkészítés megalapozottságának felügyelete a problémamentes minősítésű ügyletekkel rendelkező ügyfelek körében.
  • Az Üzleti Területek által előterjesztett ügyletekben rejlő kockázat mértékéről és vállalhatóságáról állást foglal a bank mindenkori hitelezési politikája és kockázatkezelési alapelveinek figyelembe – vételével.
  • Corporate Divízió üzletkötőivel, elemzőkkel történő kapcsolattartás, Risk Management egyéb területeivel (Monitoring csoport, MHK) kapcsolattartás, konzultáció, egyéb banki területekkel történő együttműködés.
  • Ingatlan finanszírozási projekt hitelek vizsgálata, kezelése.
  • Részt vesz az ügyféltárgyalásokon jelentősebb volumenű, kockázatosabb ügyletek esetében.
  • A Vállalati Hitelkockázat-kezelést érintő projektekben való részvétel és a szükséges tesztelések elvégzése.
  • Ágazati történések folyamatos figyelemmel kísérése, a Kockázati Stratégia mellékleteként az „Ágazati Hitelkockázati Stratégia” c. dokumentum összeállítása.
  • Az adott ágazatokba tartozó ügyletek monitoring tevékenysége. A Watch List-re került ügyfelek klasszifikációjára javaslatot tesz.
  • A havi és negyedéves minősítési folyamathoz kapcsolódó adatszolgáltatás a problémamentes cégekre vonatkozóan.

Elvárások:

  • Felsőfokú pénzügyi, gazdasági végzettség
  • Minimum 2 éves Banki vállalat/ingatlan/lízing/projektfinanszírozási tapasztalat
  • Tárgyalóképes, aktív angol nyelvtudás
  • Logikus gondolkodás, elemző szemléletmód
  • Konfliktustűrés, konfliktuskezelő képesség
  • Önálló, gyors, precíz munkavégzés
  • Elemzői képesség
  • Átfogó, lényeglátó gondolkodás
  • Terhelhetőség
  • Rugalmasság
  • Jó kommunikációs képesség
  • Precíz, pontos munkavégzés
  • Döntéshozatali képesség
  • Felhasználói szintű számítógépes ismeretek: Excel, Word, Outlook, PowerPoint

Előnyt jelent:

  • Ingatlan / projektfinanszírozási tapasztalat
  • Német nyelvismeret

Amennyiben állásajánlatunk felkeltette érdeklődését, a Jelentkezés gombra kattintva jelentkezhet.

Helyek Budapest
Pest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol