www.cvonline.hu

Validátor (modellek)

  • Company_icon UniCredit Bank Zrt.
  • Location_icon Budapest, Pest
  • Mentés
  • Az álláshirdetés 19 napja lett aktiválva

Az UniCredit Bank Hungary Zrt. a Közép- és Kelet-Európában legnagyobb és leginkább diverzifikált nemzetközi bankhálózatot működtető UniCredit magyarországi tagja.

Az UniCredit Bank Hungary Zrt. a szigorú felügyeleti és az egyre növekvő üzleti igényeket érzékelve kiemelt figyelmet kíván szentelni a kockázati modellek fejlesztésének és validálásának. Ennek érdekében olyan jelentkezőket várunk, akik részesei kívánnak lenni egy növekvő és új utakat kereső csapatnak, szeretnének tapasztalatot szerezni egy nemzetközi bankcsoport modellezési tapasztalatából és annak részesévé is válni, akik így hozzá szeretnének járulni a bank sikeréhez mind a felügyeleti megfelelés legmagasabb szintje, mind az előremutató és kreatív üzleti modellek létrehozása terén. A fentiekből kiindulva új munkatársakat keresünk az alábbi feladatok ellátására:

Főbb feladatok

  • Hitelkockázati modellek, bázeli hitelkockázati paraméterek (PD, LGD, EAD) validálása
  • IRRBB és likviditási kockázati modellek validálása
  • Az IFRS9 értékvesztéshez kapcsolódó paraméterek, stage allokáció validálása.
  • 2. pilléres modellek validálása
  • Együttműködés a csoporttal, a kapcsolódó területek szakértőivel és a Felügyelettel.

Követelmények, elvárások

  • Szakirányú végzettség
  • Legalább 2 éves hasonló területen szerzett tapasztalat
  • Szóban és írásban is erős angol nyelvtudás
  • A SAS (Guide) vagy hasonló programok felhasználói szintű ismerete (SAS előny)
  • Jó kommunikációs készség
  • Erős együttműködési készség
  • Pontosság
  • Hatékonyság
  • Lényeglátás
  • Strukturáltság

Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidő

Pozíció szintje: munkatárs/beosztott/alkalmazott

Foglalkoztatás időtartama: Határozatlan idejű

Munkavégzés helye:  Budapest

Helyek Budapest
Pest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet > Banki szakértő, Hitelspecialista, Kockázatkezelő
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling > Pénzügyi szakember
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozatlan idejű
Elvárt nyelvtudás Angol