Üzlettámogatási munkatárs – Treasury / Intézményi Ügyfelek Osztály

  • A hirdetés 524 napja lejárt

Elkötelezettek vagyunk, hogy valamennyi munkatársunk megfelelő tiszteletet és megbecsülést kapjon munkája során, nyíltan és őszintén kommunikáljunk velük értékes és elismert szakértőként tekintve rájuk.

Az Erste Bank magyarországi cégcsoportja 1997 óta tagja az osztrák Erste Group-nak, Kelet-Közép Európa egyik legnagyobb pénzügyi szolgáltatójának, amely több mint 50 000 munkavállalójával 17 millió ügyfelet szolgál ki.
Az Erste Bank Hungary Zrt. a magyar bankpiac meghatározó szereplője, mérlegfőösszege szerint a második helyet foglalja el.
Leányvállalataival karöltve a pénzügyi szolgáltatások teljes skáláját lefedi. Tehetséges, képzett és lelkes munkatársaink segítségével testreszabott pénzügyi szolgáltatásokat nyújtunk minden ügyfélszegmens számára.

Erste Bank pályázatot hirdet

munkakör betöltésére.

Főbb feladatok

  • Az FI tevékenységéhez kapcsolódó szabályzói háttér nyomon követése (Pl.: MiFID, EMIR).
  • A szabályozói háttér változásainak elemzése, a szükséges üzleti és informatikai folyamatok kialakításában való részvétel.
  • A FI termékeinek eredmény-kimutatásának összeállításában való koordináció a Controllinggal és a Midoffice-szal.
  • A banki kapcsolattartás teljes körű ellátása.
  • A nemzetközi és hazai levelező banki kapcsolatok ápolása.
  • A kijelölt bankokkal valló teljes körű kapcsolattartás ellátása. Az FI- ügyfelekkel üzletkötéseivel kapcsolatos ISDA, CSA, LTMA szerződésekkel kapcsolatos koordináció, lebonyolítás ellátása.
  • A bankkapcsolatok tevékenység teljes körű megszervezése, a tevékenységgel összefüggő controlling –riportok összeállításában való részvétel.
  • A levelezőbanki kapcsolatok, loro-ügyfelekkel való kapcsolat bővítése.
  • A bankkapcsolatok eredményességének javítása.
  • A feladatkörrel kapcsolatos termékfejlesztés ellátása.
  • Az Fi-ügyfélkört érintő okmányos levezési szolgáltatások értékesítése, illetve ezen tranzakciókkal kapcsolatos üzleti/controlling/lebonyolítási szakaszaiban való aktív részvétel.

Mit várunk?

Szakmai elvárások

  • Banki rendszerek ismerete,
  • Legalább 3 év szakmai tapasztalat levelezési banki területen,
  • Az angol nyelv magas szintű ismerete,
  • Gyakorlat vállalati (banki) elemzések, kockázatelemzés és finanszírozás területén előnyös.

Személyiségbeli elvárások

  • Analitikus gondolkodás,
  • Elemzőkészség,
  • Összegfüggésekben való gondolkodás,
  • Módszeres munkára való törekvés,
  • Precizitás,
  • Szervező és koordináló készség,
  • Ügyfélorientált kapcsolattartás,
  • Önálló munkavégzésre való képesség.

Állás adatai

Állás azonosító: 2461
Pozíció pontos megnevezés: Üzlettámogatási munkatárs – Treasury / Intézményi Ügyfelek Osztály
Munkavégzés helye: Budapest
Szakterület: Treasury / Eszköz-Forrás Menedzsment
Munkaszerződés típusa: Határozatlan idejű
Napi munkaidő: Teljes munkaidő
Jelentkezési határidő: 2015.10.08.

Felkeltettük az érdeklődését?

Amennyiben állásajánlatunk felkeltette érdeklődését, várjuk jelentkezését karrierportálunkon keresztül:

Helyek Pest
Budapest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő