www.cvonline.hu

Üzemeltető rendszermérnök telekommunikációs területre

  • A hirdetés 1004 napja lejárt

  Üzemeltető rendszermérnök

telekommunikációs területre

Szakterület megnevezése:  üzemeltetés

Főbb feladatok:

  • A KBC Csoport KÖZÉP-EURÓPAI ADATKÖZPONT routing-switching, határvédelmi és biztonsági infrastruktúrájának üzemeltetése és fejlesztése.
  • KÖZÉP-EURÓPAI ADATKÖZPONT telekommunikációs hálózatának üzemeltetése során felmerült problémák vizsgálata, elemzése, megoldási javaslatok kidolgozása.
  • Együttműködés és kapcsolattartás az informatikai társosztályokkal, szolgáltatókkal, beszállítókkal, szakszervizekkel.
  • Stabil infrastrukturális szolgáltatás biztosítása, a lehető legkevesebb kockázattal, törekedve az incidensek számának csökkentésére.
  • Problémák és incidensek elhárítása, felhasználói igények kiszolgálása munkaidőben, és munkaidőn túl ügyeleti/készenléti rendszerben.

Munkakör betöltésének feltételei:

  • Főiskolai/egyetemi szakirányú (informatikai vagy műszaki) végzettség
  • IP hálózati ismeretek
  • 3 éves szakmai tapasztalat a telekommunikációs technológiák területén
  • Angol nyelv középhaladó ismerete
  • Kiváló kommunikációs készség írásban és szóban, magyarul és angolul
  • Érdekérvényesítő, konfliktusokat jól kezelő, határozott személyiség
  • Probléma megoldási képesség
  • Kezdeményezőkészség
  • Precíz munkavégzés
  • Határidők betartása
  • Szolgáltatói szemlélet
  • Folyamatközpontú munkavégzés
  • Új technikák/megoldások implementálásában való aktív közreműködés
  • Csapatmunka és felelősségteljes önálló munkavégzés
  • Rendszer szemlélet
  • Stressz tűrés
  • Core switching, routing (főként Cisco C650x, vagy Nexus platform)
  • Hálózati szegmentáció
  • Load balancing (ACE,F5)
  • Hálózati hibaelhárítás ismeretek (Wireshark, TCPdump, Netflow)
  • Az alábbi technológiákból legalább egy részletes ismerete (további előnyt jelent több technológia ismerete ezek közül): DNS, DDoS védelem, állapottartó tűzfalak, IPS, IPSec/SSL VPN, Web proxy, tartalomszűrő rendszerek
  • Internet infrastruktúra technológiák és adminisztráció
  • Távoli elérési infrastruktúra és authentikáció
  • Gyártói minősítések (CCNA elvárt)
  • Gyártói ismeretek: Cisco /Juniper / PaloAlto / Checkpoint / Bluecoat vagy Squid

Előnyt jelent:

  • Legalább 5 éves szolgáltatói és/vagy adatközponti gyakorlat
  • McAfee SIEM és MVM ismeretek
  • Perl script nyelv ismerete
  • Cisco CCNP és/vagy CCIP minősítés
  • Cisco CCDA és/vagy CCDP minősítés
  • Egyéb security területen szerzett minősítés
  • ITIL alapok

Szükséges végzettség:  felsőfokú (főiskola, egyetem)

Szükséges nyelvismeret:    angol ( haladó )

Munkaviszony időtartama:   határozatlan idejű

Helyek Budapest
Pest
Kategória IT / Informatika
Elektronika / Telekommunikáció
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol