www.cvonline.hu

Treasury Funding Analyst (with English knowledge)(VC-5955)

Régió:

Budapest

JOB Személyzeti Tanácsadó Kft.
Hozzáadva: 2017.11.15.
Hirdetés azonosító: 729555
lejárt

Our client is one of the most prestigious multinational company
To provide accurate and timely funding projections to Risk Treasury (Traders); Monitor Nostro Account balances and align reporting to Market Cut-offs; Review and analyse complex transactions including the interaction with Traders; Effective communication with Risk Treasury traders and Internal clients; Timely resolution of any reconciliation issues; Timely and effective escalation of all issues; Reconciliation of Nostro accounts; Claiming Interest costs from erring parties.

Elvárás:
University/College degree in Accounting/Finance;
Excellent spoken and written English or English AND German;
Strong mathematical or analytical background;
Strong PC skills in Excel, Word and Outlook. Training will be provided on other systems used within this position;
A desire to learn;
Keen attention to details;
Strong interpersonal skills.

Előny:
Experience in similar role

Amit nyújtunk:
Multinational environment;
Challenging work;
Competitive salary.

Kategória
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Munkavégzés helye
Egyéb hasonló állások Önnek
Bér- és TB ügyintéző - Tatabánya

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Komárom-Esztergom, Tatabánya

Minőségirányítási mérnök - Tatabánya környéke

T-HR Kft.

Gyártástervező

Trenkwalder Kft

Gyártó partnercégünk számára keresünk munkatárs...
Tolna, Tolna