www.cvonline.hu

Treasury Banking Analyst

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.19.
Jelentkezési határidő: 2015.07.15.

Pozíció leírása / Job description

We are looking for an experienced Treasury Banking Analyst for our prestigious FMCG client to their Budapest-based multinational office.

Feladatok:

- Provide in-house banking services including cash management to the company’s subsidiaries
- Manage bank accounts and related daily operational issues
- Maintain controls across banking and treasury processes
- Contribute to liquidity, cash management and other improvement projects
- Control the daily and monthly banking and accounting (operational) activities of the team

Elvárások:

- Degree in Finance/Accounting or other equivalent
- 1-3 years of experience in bank accounting preferably in SSC/BSC roles
- Knowledge of liquidity control/cash management processes
- Analytical mindset, excellent communication and problem solving skills
- Inquisitive and questioning attitude
- Fluency in English

Amit kínálunk:

- Challenging role in a dynamic and expanding organization
- Competitive compensation and benefit packages

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -