www.cvonline.hu

Trade Finance Termékspecialista

  • A hirdetés 662 napja lejárt

Az UniCredit Bank Hungary Zrt. a Közép- és Kelet-Európában legkiterjedtebb, több mint 3600 fiókból álló nemzetközi bankhálózatot működtető UniCredit Csoport magyarországi tagja

A Vállalati finanszírozásban Magyarország meghatározó piaci szereplője, a dinamikusan fejlődő Global Transaction Banking (GTB) üzletágunk új munkatársat keres az alábbi pozícióra:

Feladatok:

  • Meglévő vállalati ügyfél-tárgyalások, illetve akvizíciós tárgyalások lefolytatása, a Bank Supply Chain Finance (SCF) és követelésvásárlási, illetve egyéb Trade Finance termékeinek értékesítése az ügyfelek részére;
  • Ügyfél igényeihez illeszkedő, követelésvásárlási/SCF/egyéb Trade Finance ajánlatok kidolgozása;
  • Kapcsolattartás a vállalati üzletágban dolgozó ügyfélreferens kollégákkal a potenciális Trade Finance ügyfelek közös feltérképezése és megkeresése érdekében, teljes körű Trade Finance (különös tekintettel a követelésvásárlási és SCF termékekre) terméktámogatás nyújtása az ügyfélreferensek részére;
  • követelésvásárlási/SCF/ egyéb Trade Finance ügyletek előterjesztése, a vonatkozó szerződések elkészítése, véglegesítése és bankon belüli bonyolítása, kapcsolattartás az ügyfelekkel,.
  • Bank csoport SCF termékének ügynöki feladatainak ellátása, kapcsolattartás az ügyfelekkel és az ügylet lebonyolításában résztvevő partner intézményekkel, szállítók beléptetése az SCF programba;
  • Szerződéskötést követő, ügyletekhez kapcsolódó adminisztrációs, monitoring tevékenység (nyilvántartások, statisztikák készítése);
  • Részvétel a követelésvásárlási/SCF termékek fejlesztésében, kapcsolódó piackutatási feladatok és elemzések elvégzése;
  • Prezentációk készítése magyarul és angol nyelven (Bankra, bankcsoportra vonatkozó követelésvásárlással, SCF-el kapcsolatos, fizetési módokról szóló prezentációk).
  • A GTB terület vezetője részére asszisztensi feladatok ellátása

 Elvárások:

  • Felsőfokú közgazdasági végzettség
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás (egyéb nyelvek ismerete:, német, olasz előnyt jelent);
  • banki szakmai tapasztalat
  • Precizitás és strukturált, lényeglátó gondolkodás;

  • Kiváló kapcsolatteremtő-, kommunikációs- és prezentációs készség;

  • Nyitottság és érdeklődés a vállalati szektorban működő kereskedelmi bank által bonyolított külkereskedelmi ügyletekhez kapcsolódó, egyedi finanszírozási ügyletek bonyolítása iránt;

  • Nagyfokú munkabírás, terhelhetőség.
  • előnyt jelent tapasztalat a következő területek valamelyikén
    • követelésvásárlási/ faktor termék specialista,
    • közép vagy nagyvállalati üzletkötő/asszisztens,
    • kereskedelemfinanszírozási termékspecialista,
    • követelésvásárlási/ faktor ügyletekkel foglalkozó szerződésíró vagy kockázatkezelő szakember;
  • előnyt jelent: Piaci biztosítók termékeinek ismerete, okmányos fizetési módok ismerete, követelésvásárlási és faktor termékek ismerete  előnyt jelentenek;
  • Pénzforgalmi-, számviteli-ismeretek, cégpotenciál elemzésére vonatkozó ismeretek valamint vállalkozások gazdálkodásával kapcsolatos ismeretek előnyt jelentenek;

Amennyiben állásajánlatunk felkeltette érdeklődését, az alábbi linkre kattintva jelentkezhet.

Helyek Pest
Budapest
Kategória Értékesítés / Kereskedelem
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő