www.cvonline.hu

TEST ENGINEER

  • A hirdetés 840 napja lejárt

On behalf of our multinational business partner, who is setting up its team in Miskolc, we are searching for candidates for the

position. Professionalism, previous relevant work experience  and very good English language skills are necessary.

Eastjob Személyzeti Tanácsadó Bt. has been assisting its partners with professional HR services for seven years. We provide support for our partners in searching and selecting the right professionals and in developing, optimizing and improving internal HR processes at a high level, flexibly and efficiently. The high quality of our work is guaranteed by the professionalism and attitude of our consultants.

REQUIREMENTS:

  • Diploma of electrical engineering (perhaps mechatronical or mechanical engineering)
  • Hungarian and English language skill (German is advantage)
  • Knowledge of power tools
  • PC skill: Word, Excel, Adobe acrobat
  • Good communication
  • Driving licence

ROLES AND RESPONSIBILITIES:

  • Control the test activity
  • Evaluate the test results
  • Document the test results
  • Lead and support the technician group
  • Test development
  • Keep contact with development engineers and quality department
  • Understand the standards
Helyek Borsod-Abaúj-Zemplén
Kategória Mérnök / Műszaki
Gyártás / Termelés
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Vezetői engedély Szükséges
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Egyéb hasonló állások Önnek
Zöldség árufeltöltő

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Munkakör megnevezése: Zöldség árufeltöltő Munka...
Budapest

Minőség ellenőrzési csoportvezető

Randstad Hungary Kft.

Holland tulajdonú kis munkagépekkel foglalkozó ...

Junior GERMAN Speaking Dispute Management and Collection Specialist

You are a bright talent with excellent communic...