www.cvonline.hu

Területi Személyszállítási és Vontatási Igazgatói

  • A hirdetés 759 napja lejárt

A MÁV-START Zrt. integrált vasúti szolgáltatást végző vállalat. Tevékenységi körébe tartozik a vasúti személyszállítás biztosítása, a vasúti vontatójármű üzemeltetés és vontatás, valamint a vasúti vontató és vontatott járművek javítása, karbantartása.

Célunk, hogy folyamatosan bővülő szolgáltatásaink színvonalát emeljük, így teremtve értéket utasainknak, dolgozóinknak és tulajdonosainknak

A MÁV-START Vasúti Személyszállító Zrt. munkatársat keres

pozícióba

A munkakör főbb feladatai:

  • A TSZVI-hoz tartozó állomások és megállóhelyek személyszállítási tevékenységének szervezése, ellenőrzése, az üzemeltetési tevékenységek, valamint a gazdálkodási és értékesítési folyamatainak irányítása, ellenőrzése, továbbá a működési határain belül a vonatközlekedéshez szükséges vontatójárművek, és azok személyzetének hozzárendelésének tervezése, a végrehajtás irányítása.
  • Irányítja és koordinálja az TSZVI szervezetét. Irányítja az üzemeltetési teljesítmények elemzését, felel az optimális erőforrás-kihasználásért.
  • Felel a Közszolgáltatási Szerződésben foglaltak területi szintű betartásáért és betartatásáért.
  • A stratégiai tervezés során közreműködik a felelősségi területét érintő, stratégiával összehangolt reális, megvalósítható tervek (pl. létszám) kidolgozásában, és gondoskodik az elfogadott tervek prioritásáról, megvalósításáról, a kitűzött célok eléréséről.
  • Felügyeli a hatáskörébe tartozó személy- és teherszállító vonatokhoz az utazószemélyzet biztosítását, az utazószemélyzet gazdálkodás teljesítményeinek értékelését.
  • Felel a TSZVI hatáskörébe tartozó személypénztárak működtetési feltételeinek biztosításáért, a pénztárak rendszeres ellenőrzéséért.
  • Irányítja az TSZVI és a JBI gazdálkodási, üzleti adminisztrációs és értékesítési tevékenységét, közreműködik a költségtervezésben, felügyeli a tervszámok betartását, felel az TSZVI számára előírt adatszolgáltatási kötelezettség teljesítéséért.
  • Felel a rendkívüli eseményekből adódó operatív feladatok kezelésért, a normál üzemmenet mielőbbi visszaállításáért.
  • Felel a munkavállalói érdekképviseletekkel való kapcsolattartásért, tárgyalásért, a jogi és szakmai kontroll mellett megkötött megállapodásokért. Gondoskodik az TSZVI és a JBI hatáskörébe utalt felszólamlások, panaszok, visszatérítési és kártérítési ügyek intézéséről.
  • A feladatkörébe utalt ügyekben a MÁV-START Zrt. teljes körű területi képviseletét látja el az önkormányzatokkal, hatóságokkal szemben. Kapcsolattartás a társ szolgálatokkal.
  • Gondoskodik a minőség-, munkabiztonsági-, környezeti célok megvalósulásáról, valamint a technológiai folyamatokba épített minőségbiztosítási feltételek teljesüléséről. Felügyeli a tevékenységgel kapcsolatos valamennyi előírás betartását (technológiai, munka-, környezet-, vagyonbiztonsági, stb. előírások).

A munkakör betöltőjével szemben támasztott elvárások:

  • Diplomával igazolt műszaki vagy gazdasági egyetemi/főiskolai végzettség
  • Legalább 10 év vasútüzemi területen szerzett szakmai gyakorlat
  • Legalább 3 év vezetői/koordinátori tapasztalat
  • B kategóriás jogosítvány

A munkakör betöltésénél előnyt jelent:

  • Idegen nyelv ismerete (angol, német, orosz)
  • Gazdasági egyetemi/főiskolai végzettség

Munkavégzés helye: Pécs

A munkakörrel kapcsolatban bővebb felvilágosítást és jelentkezését szakmai önéletrajz és motivációs levél megküldésével várjuk az alábbi email címre.

Helyek Baranya
Kategória Mérnök / Műszaki
Szervezés / Menedzsment / Cégvezetés
Minimális tapasztalat Több mint 5 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Vezetői engedély Szükséges
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő