www.cvonline.hu

Technológiai rendszermérnök (Pécs, Dombóvár)

MÁV-csoport
MÁV Zrt.

Technológiai rendszermérnök

Helység
Pécs, Dombóvár

Terület
Távközlés, erősáramú- és biztosítóberendezések (műszaki-felügyelet-karbantartás)

Foglalkoztatás formája
Határozatlan idejű

Munkaidő
Teljes munkaidő

Vállalat
A MÁV Zrt. a magyarországi közforgalmú vasúti pályahálózat nagy részének üzemeltetőjeként mintegy 7000 kilométernyi vaspálya és az ahhoz kapcsolódó infrastruktúra működtetéséről gondoskodik. Az anyavállalat ezzel foglalkozó, egyben legnagyobb munkavállalói létszámú részlege teljes körűen látja el az üzemeltetési, forgalomirányítási és karbantartási, valamint részben a felújítási feladatokat. A MÁV pályahálózatát több mint 30 vasúttársaság veszi igénybe, amelyek számára vállalat különféle szolgáltatásokat nyújt.

Feladatok

  • A szervezeti egység területén üzemelő különböző típusú biztosítóberendezések, kapcsolódó rendszerek üzembe helyezése, működtetése, karbantartása, felügyelete, időszakos és rendkívüli felülvizsgálata, javítása, hibák elhárítása.
  • Biztosítóberendezésekkel kapcsolatos adatszolgáltatások készítése. Ezek keretében statisztikák és elemzések készítése, az ebből adódó következetések levonása, üzemeltetési, karbantartási és fejlesztési javaslatok megtétele.
  • A műszaki fejlődés figyelembe vételével szakmai fejlesztési igények, feladatok megfogalmazása, továbbítása.
  • Döntés előkészítés a karbantartási, és üzemzavar elhárítási stratégiájának fejlesztése, illetve az üzemeltetés hatékonyságának növelése érdekében.
  • A szakmai képzési, továbbképzési és oktatási követelmények kialakításában közreműködés.
  • Szakterületén műszaki szakvélemények, műszaki költségvetések, beruházási tervek készítése. Szakmai tervek véleményezése, felterjesztése jóváhagyásra, illetve - külön rendeletben szabályozott szintig- jóváhagyása. -
  • Részvétel a berendezések kezelőinek vizsgáztatásában, az újfelvételes, vagy munkakör változás miatt ismételt oktatásra és vizsgára kötelezett biztosítóberendezési munkavállalók oktatásában.
  • Megrendelés alapján idegen feles beruházást végző kivitelezők igény szerinti oktatása.
  • Közreműködés a vasúti pályák megközelítő és keresztező létesítmények tervezésével, megvalósításával kapcsolatos tevékenységekben.
  • A végrehajtás munkájának közvetlen szakmai támogatása.

A munkakör betöltésének feltételei

  • felsőfokú állami iskolai végzettség - villamosmérnök, mérnök informatikus, biztonságtechnikai mérnök- felsőfokú szakirányú mérnök szakvizsga,
  • 19/2011 NFM rendelet szerinti Egyszerűsített (TEB, Pálya) forgalmi vizsga
    (A szükséges vasúti szakvizsgák megszerzéséig, pályavasúti gyakornok munkakörben foglalkoztatjuk.)
  • orvosi alkalmasság.

2016.09.25.

Bővebb felvilágosítást ad
Nagy Lászlóné 1/515-1589 / 05/15-89

Várjuk jelentkezését!

Munkavégzés helye Pécs, Dombóvár
Kategória Energetika / Villamosság, Mérnök / Műszaki
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Régió Baranya, Tolna