www.cvonline.hu
Technical Sales Support Engineer
Trenkwalder Kft
Régió: Budapest
Hozzáadva: 2017.09.20.
Jelentkezési határidő: 2017.08.09.
Hirdetés azonosító: 1171797
lejárt

Our customer is a global distributor of products, services and solutions to industrial and commercial users of electronic components and enterprise computing solutions.

As a supply channel partner to original equipment manufacturers, contract manufacturers and value-added resellers, the company provides specialized services and expertise at each stage in the product lifecycle, with one of the broadest offerings in the electronics distribution industry and a wide range of value-added services.

For the Engineering Center based in Budapest which supports all European countries, we are looking for new electrical engineers to complete our team.

Feladatok:

  • Support the sales activites of the company by providing professional consultancy
  • Offer new products and services to existing partners of the company
  • Be directly in contact with the key players within the electronic industry through the international customer/supplier network
  • Gain extensive knowledge about the products of the company

Elvárások:

  • Electrical Engineer university degree
  • Fluent English knowledge is a MUST
  • 1-4 years experience in similar job role
  • MS Office user knowledge
  • Good communication skills
  • Open-minded personality
  • Sales attitude

Amit nyújtunk:

  • Competitive compensation package
  • To be part of a newly created Engineering Center based in Budapest and working closely with colleagues in all Europe as well as around the world
  • To enter in a global multinational group able to offer exciting career opportunities across the world to its best employees
  • Learning opportunities - receiving training and being exposed to the latest technologies and applications
  • Long term career opportunity

Jelen hirdetϩsre való jelentkezéssel és pályázati anyagom elküldésével hozzájárulok a Trenkwalder Személyzeti Szolgáltató Kft. rendelkezésére bocsátott önéletrajzomban szereplő adatok kezeléséhez, adatbázisba történő felvételéhez, ill. megfelelő állásajánlat esetén - előzetes egyeztetés alapján - megbízójuknak való továbbításához. Tudomásul veszem, hogy az adatok adatbázisból való törlése vagy az adatok módosítása írásbeli kérésemre, a kérelem kézhezvételét követő 8 munkanapon belül történik. Az erre irányuló kérést az adatokat regisztráló irodának írásban kell eljuttatnom. Igazolom, hogy az általam megadott információk valósak.

Magán-munkaközvetítői ny. sz.: 29338/2000-0100
Munkaerő-kölcsönzői ny. sz.: 37961/2001-0100
Adatkezelés nyilvántartási száma NAIH-53813/2012.