Technical Product Line Manager - Veszprém (Reference number: RE-1768)

Man at Work Kft.

Hozzáadva: 2016.12.06.
Jelentkezési határidő: 2016.12.06.
Hirdetés azonosító: 1086034

Tasks:

  • Manage the industrial activities
  • Build and follow corresponding budget
  • Identify the needs in terms of expertise, equipments, resources
  • Manage directly the dedicated resources
  • Ensure a permanent work with R&D department
  • Ensure robustness of process developments
  • Coordinate to reach the ultimate process road map based on automation
  • Supply complete standards for process
  • Support development teams

Requirements:

  • Engineering degree and knowledge of Product Line
  • Fluent English knowledge
  • Financial skills about process cost structure
  • Personal skills to manage functional organization
  • Get successful process development experience

Place of work:

Veszprém

Profile of our partner:

A Man at Work Humánszolgáltató és Személyzeti Tanácsadó Kft. is looking for a collegue for a multinational automotive supplier.

How to apply for the job:

If you are interested in our job advertisement, send your application to our e-mail address and give the number of the position (RE-1768).

(Magán-munkaközvetítői nyilvántartási szám: 1237/2001.)

(Munkaerő-kölcsönzői nyilvántartási szám: 3440/2001.)

(Adatvédelmi nyilvántartási szám: NAIH-73314/2014.; NAIH-85575/2015.)

Egyéb hasonló állások Önnek
Tesztmérnök - Veszprém (Referenciaszám: RE-1667)

  Tesztmérnök - Veszprém   Feladatok: Gyártóso...
Veszprém

Technológus

Nitrogénmûvek Zrt.

A Nitrogénművek Vegyipari Zártkörűen Működő Rés...
Veszprém

Folyamatmérnök - Pápa környéke (KJ-1405)

Feladatok: Gyártástechnikai folyamatok felügye...
Veszprém