www.cvonline.hu

Technical Database Specialist

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.18.
Jelentkezési határidő: 2014.01.21.

Pozíció leírása / Job description

Our multinational partner is looking for a Technical Database Specialist for fixed six months term.

Feladatok:

- Create business reports
- Reviewing service related reports (e.g: database backups, maintenance, monitoring)
- Conducting training courses
- Work with external data suppliers to fix data quality issue
- Continuous monitoring of data accuracy in the existing reports

Elvárások:

- BA/BSC degree or ongoing university studies
- Fluent English communication skills (verbal and writing).
- Advanced knowledge of MS Excel
- Capable of reading and writing technical documentation
- Analytical, creative and technical problem solver
- Capable of dealing with insularities
- Pro-active, sense of responsibility, friendly and can work independently
- Quick and resourceful, flexible, accurate, strong analytical skills and an eye for detail
- Willingness to learn

Amit kínálunk:

- Competitive compensation
- Challenging job with meaningful responsibility from 1st day at work
- Multinational environment
- Inspirational and young work environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Asszisztencia / Adminisztráció
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -