www.cvonline.hu

Tax Assistant with Slovak/Czech language

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.18.
Jelentkezési határidő: 2016.08.20.

Pozíció leírása / Job description

We are looking for Tax Assistant with Slovak or Czech language

Feladatok:

Your tasks will be:

-Preparation of VAT and other indirect tax related reports for multinational clients based on country specific guidance,
-Liaison with foreign tax authorities and clients,
-Working with colleagues and the management team to exceed clients’ expectations,
-Responding to requests from clients and pro-actively anticipating our clients’ needs.

Elvárások:

You are a good candidate if you are/have:

-BSc or MSc graduate,
-Strong written and spoken English and Slovak or Czech language knowledge is a must,
-Ability to identify potential problems and issues,
-Precision and reliability, pro-active personality,
-Effective communication skills and client orientation,
-Ability to handle large amounts of data,
-Team player at heart,
-Advanced Excel skills and good computer skills.

Amit kínálunk:

You can get:

-Strong career path,
-Challenging work in young, dynamic team,
-Competitive salary package,
-Career opportunity in an international business environment,
-Opportunity for personal development and learning.

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -