www.cvonline.hu

Távközlési szakértõ

  • A hirdetés 114 napja lejárt

MÁV Zrt.

távközlési szakértõ

Helység
Budapest

Terület
Távközlés, erősáramú- és biztosítóberendezések
(műszaki-felügyelet-karbantartás)

Foglalkoztatás formája
Határozatlan idejű

Munkaidõ
Teljes munkaidõ

Vállalat

A MÁV Zrt. a magyarországi közforgalmú vasúti pályahálózat nagy részének üzemeltetõjeként mintegy 7000 kilométernyi
vaspálya és az ahhoz kapcsolódó infrastruktúra mûködtetésérõl gondoskodik. Az anyavállalat ezzel foglalkozó, egyben
legnagyobb munkavállalói létszámú részlege teljes körûen látja el az üzemeltetési, forgalomirányítási és karbantartási,
valamint részben a felújítási feladatokat. A MÁV pályahálózatát több mint 30 vasúttársaság veszi igénybe, amelyek számára
vállalat különféle szolgáltatásokat nyújt.

Feladatok

  • javaslatok, döntés elõkészítő anyagok összeállítása a vasúti távközlési berendezések fejlesztési és beruházási stratégiájának meghatározásához a rendelkezésre álló erõforrások optimális kihasználása érdekében
  • javaslattétel a hálózati szinten összesített felújítási javaslatok rangsorolására, a források berendezés típusok, illetve konkrét berendezések közötti felosztására
  • a távközlési szakterület stratégiai, koncepcionális terveinek összeállítása, távközlési szakterületet érintõ mûszaki elõírások, utasítások és szabályozási módosítások kidolgozása
  • a hatáskörébe utalt távközlési szolgáltatások biztosításához szükséges erõforrások, eszközök minõségének és mennyiségének meghatározása, távközlési eszközgazdálkodási javaslatok kidolgozása. A szakterületéhez kapcsolódóan a pályavasúti szolgáltatások tekintetében az erõforrások hatékonyságának ellenõrzése. A távközlési szolgáltatások biztosításának koordinálása műszaki szabályozás elõkészítése, követelményrendszer feltétfüzetbe foglalásának irányítása. Az országos távközlési hálózat üzemeltetése során felmerülõ hálózati szintû mûszaki problémák tisztázása és megoldása. A fenntartás támogatása műszaki tanácsadással
  • a vasúti távközlési berendezések szakmai ügyeinek hálózati szintű felügyelete, az ezzel kapcsolatos szabályozások, fejlesztések elõkészítése. A társszakterület igényeinek figyelembevételével javaslattétel a berendezések fejlesztési irányelveire. A műszaki fejlesztés célkitûzéseinek meghatározása, és követelmény-rendszer kidolgozása
  • hatáskörébe utalt mûszaki tervek, valamint a vasúti területen, létesítményen tervezett idegen feles távközlési eszközök telepítésére vonatkozó engedélyezési és kiviteli tervek véleményezése és jóváhagyása
  • a vonatkozó jogszabályok elemzése, értékelése, a véleményezésre megküldött jogszabály tervezetek, MÁV szabályozások, utasítások véleményezése
  • szakértõi feladatok ellátása kijelölt mûszaki biztonsági ügyekben, a vasúti biztonsági EN szabvánnyal és a vasúti távközlési berendezések interoperabilitással kapcsolatos ügyeiben koordinálás, állásfoglalás kiadása. A fejlesztõ (MÁV-on belüli- és külsõ-), gyártó, és tanúsító szervezetekkel egyeztetések lefolytatása, a funkcionális és biztonsági specifikációk felülvizsgálata, elfogadása. A hatóságokkal a szükséges egyeztetések lefolytatása

A munkakör betöltésének feltételei

  • felsõfokú szakirányú állami iskolai végzettség (villamosmérnök, mérnök informatikus, biztonságtechnikai mérnök)
  • középfokú nyelvismeret (angol és / vagy német nyelvbõl)
  • szakterületének megfelelõ rendszerek részletes ismerete
  • speciális, a hazai berendezések jellegzetességeit felölelõ részletes ismeretek
  • irodai számítástechnikai alkalmazások felhasználó szintû ismerete
  • 5 év szakmai gyakorlat

Előnyt jelent

  • felsőfokú mérnök szakvizsga
  • 19/2011 NFM rendelet szerinti Egyszerűsített forgalmi (TEB, Pálya) vizsga
  • Magyar Mérnöki Kamara által nyilvántartott szakmai szakértõi jogosultság
  • vonatkozó vasúti utasítások, magas szintû szakmai
  • szakmai utasítások, speciális vasúti berendezések teljes körében rendszer ismeret
  • közbeszerzéssel, valamint EU tenderezési eljárással kapcsolatos alapismeretek, FIDIC alapismeretek
  • fõbb nemzetközi szakmai tendenciák ismerete
  • szakmai területen - különösen a végrehajtói szinten -szerzett termelésirányítói/vezetõi gyakorlat

Amit ajánlunk

  • széleskörű Cafeteriát
  • önkéntes nyugdíjpénztári tagság esetén munkáltatói támogatást
  • utazási kedvezményt

További információ

A berendezések üzemeltetése, építése, fenntartása területén önálló szakmai munkavégzés, melyhez a berendezések
vizsgálatának, építésének vagy karbantartásának gyakorlati tapasztalata, valamint a berendezések létesítésével, hatósági
eljárásaival kapcsolatos tapasztalat szükséges.

2016. szeptember 30.

Bővebb felvilágosítást ad
Mórocz Andrea 1/511-5922 / 01/59-22

Várjuk jelentkezését!

Helyek Budapest
Pest
Kategória Elektronika / Telekommunikáció
Mérnök / Műszaki
Minimális tapasztalat Több mint 5 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő