www.cvonline.hu

Szenior Termékspecialista

  • A hirdetés 950 napja lejárt

Az UniCredit Bank Hungary Zrt. a Közép- és Kelet-Európában legkiterjedtebb, több mint 3600 fiókból álló nemzetközi bankhálózatot működtető UniCredit Csoport magyarországi tagja.

A Vállalati finanszírozásban Magyarország meghatározó piaci szereplője, a dinamikusan fejlődő Global Transaction Banking (GTB) üzletágunk új munkatársat keres az alábbi pozícióra:

Strukturált Kereskedelem- és Exportfinanszírozás

Főbb feladatok:

  • Meglévő vállalati ügyfél-tárgyalások, illetve akvizíciós tárgyalások lefolytatása, strukturált kereskedelem- és exportfinanszírozási termékek értékesítése az ügyfelek részére;
  • Ügyfél igényeihez illeszkedő, strukturált finanszírozási megoldások kidolgozása;
  • Kapcsolattartás a vállalati üzletágban dolgozó ügyfélreferens kollégákkal a potenciális Trade Finance ügyfelek közös feltérképezése és megkeresése érdekében, teljes körű terméktámogatás nyújtása az ügyfélreferensek részére;
  • Kereskedelem-finanszírozó ügyletek előterjesztése, a vonatkozó szerződések elkészítése, véglegesítése és bankon belüli bonyolítása, kapcsolattartás az ügyfelekkel és az ügylet lebonyolításában résztvevő partner intézményekkel;
  • Szerződéskötést követő, ügyletekhez kapcsolódó adminisztrációs, monitoring tevékenység (nyilvántartások, statisztikák készítése);
  • Részvétel a strukturált kereskedelem- és exportfinanszírozási termékek fejlesztésében, kapcsolódó piackutatási feladatok és elemzések elvégzése;
  • Prezentációk készítése magyarul és angol nyelven (Bankra, bankcsoportra vonatkozó, kereskedelem-finanszírozással kapcsolatos, fizetési módokról szóló prezentációk).

Elvárások:

  • Felsőfokú közgazdasági végzettség
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás (egyéb nyelvek ismerete: orosz, német, olasz előnyt jelent);
  • Minimum 3, preferáltan 5 éves szakmai tapasztalat a következő területek valamelyikén: közép vagy nagyvállalati üzletkötő vagy elemző, kereskedelem- vagy exportfinanszírozási termékspecialista, agrárfinanszírozási termékspecialista, strukturált vagy projektfinanszírozási termékspecialista, strukturált ügyletekkel foglalkozó szerződésíró vagy kockázatkezelő szakember;
  • Eximbank és MEHIB valamint piaci biztosítók termékeinek ismerete, okmányos fizetési módok ismerete, kereskedelem és exportfinanszírozási, commodity és agrárfinanszírozási tapasztalatok, LMA standardok ismerte előnyt jelentenek;
  • Pénzforgalmi, számviteli, ismeretek, cégpotenciál elemzésére vonatkozó ismeretek valamint vállalkozások gazdálkodásával kapcsolatos ismeretek;
  • Precizitás és strukturált, lényeglátó gondolkodás;
  • Kiváló kapcsolatteremtő-, kommunikációs- és prezentációs készség;
  • Nyitottság és érdeklődés a vállalati szektorban működő kereskedelmi bank által bonyolított külkereskedelmi ügyletekhez kapcsolódó, egyedi finanszírozási ügyletek bonyolítása iránt;
  • Kiváló tárgyalási készség;
  • Nagyfokú munkabírás, terhelhetőség.

Amennyiben állásajánlatunk felkeltette érdeklődését, az alábbi linkre kattintva jelentkezhet.

Helyek Budapest
Pest
Kategória Szervezés / Menedzsment / Cégvezetés
Értékesítés / Kereskedelem
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő