www.cvonline.hu

Szenior refinanszírozási szakértő

  • A hirdetés 487 napja lejárt

Az UniCredit Bank Hungary Zrt. a Közép- és Kelet-Európában legkiterjedtebb, több mint 3600 fiókból álló nemzetközi bankhálózatot működtető UniCredit Csoport magyarországi tagja.

Az UniCredit Jelzálogbank új munkatársat keres az alábbi pozícióba:

Szenior refinanszírozási szakértő (UniCredit Jelzálogbank)

Főbb feladatok:

  • Partnerbankok finanszírozásával kapcsolatos feladatok:
  • Részvétel új, refinanszírozási konstrukciók kidolgozásában (ügyfél igények felmérése, termék és kapcsolódó folyamatok fejlesztése, indikatív ajánlat kidolgozása, árazás)
  • Refinanszírozó hitel fedezetét képző, partnerbank mérlegében lévő hitelek feltöltése a bank rendszereibe (fedezeti könyvbe)
  • Refinanszírozási rendszerek üzemeltetése, fejlesztése, tesztelése
  • Refinanszírozásra felajánlott portfólióval kapcsolatos dokumentációk vizsgálata, folyósítási feltételek megállapítása
  • Refinanszírozott portfoliók, illetve fedezetbe vont eszközök „utógondozási” feladatai (előtörlesztések, fedezet cserék és átárazások adminisztrálása, partnerbankok és társterületek tájékoztatása)
  • Refinanszírozó hitelekre és fedezetbe vont eszközökre vonatkozó havi, negyedéves és eseti adatszolgáltatás
  • Refinanszírozott banki partnerek képviselőivel való folyamatos kapcsolattartás
  • Refinanszírozáshoz kapcsolódó szabályzatok karbantartása, frissítése
  • Csoporton belül (kereskedelmi bank mérlegében) refinanszírozhatóság feltételeit teljesítő hitelállományok feltérképezése, állományalakulás nyomon követése)
  • Kötvény kibocsátással kapcsolatos feladatok:
  • Közreműködés a kibocsátási program összeállításában
  • Új kibocsátások megtervezésében való közreműködés
  • Kibocsátási folyamat előkészítése és támogatása; tervezés, partnerértesítések, publikálások (KELER, BÉT, MNB, banki honlap)
  • Jogszabályváltozások és üzleti hatásaik követése, változások miatt szükséges szerződés módosítások előkészítése, egyeztetések lebonyolítása
  • Rendszeres és eseti beszámolók, elemzések készítése igazgatósági és felügyelőbizottsági ülésekre

Követelmények, elvárások:

  • felsőfokú végzettség (pénzügyi végzettség előnyt jelent)
  • 3-5 év hasonló terülten szerzett jelzálogbanki vagy jelzáloghitelezési tapasztalat
  • angol nyelvtudás
  • felhasználói szintű MS-Office ismeretek (Word, Excel, Power Point)
  • jó kapcsolatteremtő, tárgyalási készség
  • elemző szemléletmód
  • nagyfokú munkabírás, terhelhetőség pontos, precíz munkavégzés
  • csapatban való együttműködési készség
  • önálló munkavégzés
  • problémamegoldó készség

Előnyt jelent:

  • jogi / kockázatkezelési ismeretek

Munkavégzés helye: Budapest V. kerület
Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidő
Pozíció szintje: szakértő
Foglalkoztatás időtartama: Határozatlan idejű
Orientáció: Finanszírozás
Terület: Budapest
Amennyiben állásajánlatunk felkeltette érdeklődését, a Jelentkezés gombra kattintva jelentkezhet.

Helyek Budapest
Pest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol