www.cvonline.hu

Szenior piaci kockázatkezelő (P&L számítás)

  • A hirdetés 1220 napja lejárt

Az UniCredit Bank Hungary Zrt. a Közép- és Kelet-Európában legkiterjedtebb, több mint 3600 fiókból álló nemzetközi bankhálózatot működtető UniCredit Csoport magyarországi tagja.

A Piaci Kockázatkezelés Főosztályra, Treasury Middle Office Osztályra keresünk munkatársat Szenior piaci kockázatkezelő munkakörbe.

A Treasury Middle Office osztály kapocsként funkcionál a Back-office területek (pl.: Számvitel, könyvelést végző és Treasury-t támogató csapatok) és a Front-office területek (ügyfélreferensek, kockázati elemzők, Treasury) között, illetve ellenőrzi a Treasury és ALM tevékenységét. A terület főbb tevékenységei közé az adatszolgáltatás, jelentés, ellenőrzés, elemzés és kapcsolattartás tartozik. A napi feladatokon és helyi igények kiszolgálásán túl az osztály számos Csoport irányelvet vezet be, illetve részt vesz azok helyi implementációjában.

Olyan megbízható, nagy munkabírású, a Treasury ügyletekhez értő kollégát keresünk, akinek jelentős tapasztalata van a treasury termékekhez kapcsolódó eredménykimutatás számításában.

Feladatok:

  • Napi treasury eredménykimutatás és –elemzés készítése
  • Treasury ügyletekhez kapcsolódó ellenőrző feladatok ellátása
  • Felsővezetői és kötelező jelentések készítése
  • Piaci kockázatkezelési adatbázisok, interface-ek és rendszerek fejlesztésének támogatása
  • Egyeztetések, hibakeresés és adatminőség javítás,
  • Kiemelt részvétel a havi és éves zárási feladatokban
  • Részvétel banki projektekben (pl.: Murex bevezetés)
  • Pénz- és tőkepiaci folyamatok értékelése

Elvárások:

  • Felsőfokú pénzügyi vagy gazdasági végzettség,
  • Minimum 3-4 éves treasury eredénykimutatás terén szerzett tapasztalat
  • Treasury termékek (kamat-, árfolyam-, és árukockázati termékek), értékpapírok ismerete
  • Legalább társalgási szintű angol nyelvismeret
  • Terhelhető
  • Részlet-orientált, analitikus
  • Kitartó és pontos a manuális feladatok végzésekor is
  • Problémamegoldó, önálló, proaktív
  • Képes párhuzamosan többféle feladaton dolgozni
  • Kitűnő Excel és Access ismeret (adatbázis-kezelési ismeret előny, pl. SQL, SAS)
  • Bloomberg, Reuters vagy Murex ismerete előny

Amennyiben állásajánlatunk felkeltette érdeklődését, az alábbi linkre kattintva jelentkezhet.

Helyek Budapest
Pest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő