www.cvonline.hu

Szenior információbiztonsági kockázatmenedzser

  • A hirdetés 829 napja lejárt

Munkakör megnevezése:

Szakterület megnevezése: egyéb

Munkavégzés helye: Budapest

Főbb feladatok:

  • Folyamatosan bővülő információbiztonsággal foglalkozó csapatunkba keresünk új munkatársat, aki elméleti és gyakorlati területeken is tapasztalattal bír.
  • A jogszabályoknak és a tulajdonosi elvárásoknak megfelelően a Bank Információbiztonsági szabályzatainak kidolgozása és aktualizálása
  • Az információbiztonsággal kapcsolatos tudatosság építésében való részvétel. A Bankon belüli információbiztonsági normák érvényesülésének felügyelete
  • Az információbiztonsági felügyeleti rendszerek kialakításának, és a felügyeleti tevékenységek és eljárások szabályozásának szakértői támogatása
  • Éves terv szerint, illetve a projektek, fejlesztések keretében az információbiztonsági üzleti hatáselemzés, kockázatmenedzsment és a kontroll követelményeknek való megfelelés vizsgálatának elvégzése
  • A Bankcsoport különböző területeinek információbiztonsági és kockázatkezelési támogatása tekintettel az üzleti folyamatokra
  • A Bankcsoport információbiztonságát veszélyeztető incidensek esetén vizsgálat kezdeményezése és lefolytatása. Ezek megakadályozása érdekében megelőző intézkedések kidolgozása és bevezetése
  • Szakmai együttműködés és kapcsolattartás a feladatkörben érintett Bankcsoporti szervezeti egységekkel
  • A területhez tartozó szerződéses partnerekkel történő kapcsolattartás
  • Auditokban való részvétel és az auditajánlások kezelése
  • Az üzletmenet folytonossági tervek és tesztek koordinálása
  • Üzleti hatáselemzés a bizalmasság, sértetlenség és rendelkezésre állás szemszögéből
  • incidensek kezelése illetve kivizsgálása

Munkakör betöltésének feltételei:

  • szakirányú felsőfokú képzettség
  • 5+ éves szakirányú tapasztalat
  • biztonsági és kockázatmenedzsment szabványok és jó gyakorlatok ismerete (ISO 27001, Cobit biztonságos fejlesztés, hálózatüzemeltetés, jogosultságkezelés és hozzáférésvezérlés stb.)
  • tárgyalóképes angol nyelvtudás szóban és írásban

Előnyt jelent:

  • Biztonsági certifikáció (CISA, CISSP, CISM, CeH és egyéb nemzetközi szinten elismert információ biztonsági vizsga)
  • Kockázatkezeléssel vagy információbiztonsággal foglalkozó cégnél szerzett tapasztalat, vagy ilyen témakörben végzett projektek

Szükséges végzettség: felsőfokú (főiskola, egyetem)

Szükséges nyelvismeret: angol ( tárgyalóképes )

Munkaviszony időtartama: határozatlan idejű

Helyek Pest
Budapest
Kategória Szervezés / Menedzsment / Cégvezetés
IT / Informatika
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Minimális tapasztalat Több mint 5 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő