www.cvonline.hu

Szenior információbiztonsági kockázatmenedzser

  • A hirdetés 1237 napja lejárt

 A KBC Group Magyarországi Fióktelepe a K&H Csoport bankinformatikai beszállítója.

 Az év során folyamatosan bővült információbiztonsággal foglalkozó csapatunkba keressük a 9. munkatársat, aki elméleti és gyakorlati területeken is tapasztalattal bír.

 A keresett szenior információbiztonsági kockázatmenedzsertől az alábbiakat várjuk el, illetve biztosítjuk neki:

Feladatok:

  • A jogszabályoknak és a tulajdonosi elvárásoknak megfelelően a Bank Információbiztonsági szabályzatainak kidolgozása és aktualizálása
  • Az információbiztonsággal kapcsolatos tudatosság építésében való részvétel. A Bankon belüli információbiztonsági normák érvényesülésének felügyelete
  • Az információbiztonsági felügyeleti rendszerek kialakításának, és a felügyeleti tevékenységek és eljárások szabályozásának szakértői támogatása
  • Éves terv szerint, illetve a projektek, fejlesztések keretében az információbiztonsági üzleti hatáselemzés, kockázatmenedzsment és a kontroll követelményeknek való megfelelés vizsgálatának elvégzése
  • A Bankcsoport különböző területeinek információbiztonsági és kockázatkezelési támogatása tekintettel az üzleti folyamatokra
  •  A Bankcsoport információbiztonságát veszélyeztető incidensek esetén vizsgálat kezdeményezése és lefolytatása. Ezek megakadályozása érdekében megelőző intézkedések kidolgozása és bevezetése
  • Szakmai együttműködés és kapcsolattartás a feladatkörben érintett Bankcsoporti szervezeti egységekkel
  • A területhez tartozó szerződéses partnerekkel történő kapcsolattartás
  • Auditokban való részvétel és az auditajánlások kezelése
  • Az üzletmenet folytonossági tervek és tesztek koordinálása
  • Üzleti hatáselemzés a bizalmasság, sértetlenség és rendelkezésre állás szemszögéből

Elvárások:

  • szakirányú felsőfokú képzettség
  • 5+ éves szakirányú tapasztalat
  • biztonsági és kockázatmenedzsment szabványok és jó gyakorlatok ismerete (ISO 27001, Cobit biztonságos fejlesztés, hálózatüzemeltetés, jogosultságkezelés és hozzáférésvezérlés stb.)
  • felsőfokú angol nyelvtudás szóban és írásban

Előnyt jelent:

  • Biztonsági certifikáció (CISA, CISSP, CISM)
  • Kockázatkezeléssel vagy információbiztonsággal foglalkozó cégnél szerzett tapasztalat, vagy ilyen témakörben végzett projektek

Amit mi nyújtunk:

  • Rugalmas munkaidő
  • A felelősséghez igazodó juttatási csomag
  • Fejlett technológiai háttér
  • Folyamatos szakmai fejlődési lehetőség
  • Stabil vállalati háttér
Helyek Budapest
Pest
Kategória IT / Informatika
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Minimális tapasztalat Több mint 5 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő