www.cvonline.hu

Számviteli vezető - főkönyvelő helyettes

  • A hirdetés 469 napja lejárt

SCHILLER AUTÓHÁZ

munkatársat keres

Feladatok:

  • A cégcsoport számviteli és adózási területének felelősségteljes irányításában való aktív részvétel;
  • Számviteli és pénzügyi csoport, pénztárosok napi operatív munkájának magas szakmai színvonalon történő szervezése, szakmai felügyelete, ellenőrzése;
  • Döntés előkészítés, belső igény szerinti adatszolgáltatások, statisztikák készítése (KSH), felügyelete, ellenőrzése;
  • Havi és időszaki zárások határidőre történő elvégzésének felügyelete, ellenőrzése;
  • Havi, negyedéves, éves bevallások készítése és ellenőrzése;
  • Éves beszámolók elkészítése, főkönyvelő irányítása mellett;
  • Számviteli politika, belső szabályzatok és egyéb szabályzatok aktualizálása és betartatása;
  • Cégcsoporton belülről és partnerektől érkező megkeresések határidőre történő teljesítésének biztosítása; együttműködés társosztályokkal;
  • Könyvvizsgálóval és külső szolgáltatókkal, hatóságokkal való együttműködésben való aktív részvétel;
  • Partner bevizsgálás, limit vizsgálat, vevőtörzs karbantartás, limit beállítás;
  • Követelésállomány kezelésének és a hozzá kapcsolódó behajtások felügyelete;
  • Finanszírozáshoz kapcsolódó nyilvántartások kialakítása, hozzá kapcsolódó munkák szervezése, naprakészségének ellenőrzése, szakmai felügyelete;
  • Cégcsoporton belüli elszámolások, havi egyeztetések szervezése, ellenőrzése és szakmai felügyelete.

Elvárások:

  • Felsőfokú végzettség (Szakirányú főiskolai);
  • Regisztrált mérlegképes könyvelő;
  • Számviteli, adózási és egyéb, a munkavégzéshez szükséges törvényi jogszabályok, rendeletek naprakész ismerete;
  • Minimum 5 év gazdasági szakterületen szerzett szakmai, - ebből 3 év vezetői - gyakorlat;
  • Felhasználói szintű számítógépes ismeretek, különösen MS-Office ismeretek (Excel, Word) és gyakorlat;
  • Integrált vállalatirányítási szoftver alkalmazásában szerzett gyakorlat;
  • Magas fokú kommunikációs, információ átadási, szervező-, és problémamegoldó képesség szóban és írásban;
  • Kezdeményező készség;
  • Jó kapcsolatteremtő, lényeglátó képesség;
  • Önálló munkavégzés.

Előnyök:

  • Adótanácsadói végzettség;
  • Tapasztalat transzferár dokumentáció elkészítésében a magyar jogszabályoknak megfelelően;
  • Kereskedelemmel foglalkozó cégnél szerzett tapasztalat;
  • Legalább 8-10 fős csapat munkájának szervezésében, szakmai felügyeletében szerzett tapasztalat.

Munkavégzés helye: Budapest, 13. kerület

Pályázati anyagát várjuk a megadott címre fizetési igény megjelölésével.

Tájékoztatjuk a pályázókat, hogy csak abban az esetben vesszük fel a kapcsolatot, amennyiben személyes megkeresésre kerül sor.

Helyek Pest
Budapest
Kategória Szervezés / Menedzsment / Cégvezetés
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Minimális tapasztalat Több mint 5 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő