www.cvonline.hu

Számvitel és Adó vezető

  • A hirdetés 796 napja lejárt

FELHÍVÁS

Az FGSZ Zrt. Pénzügy és Gazdálkodás – Számvitel és Adó osztálya munkatársat keres

Számvitel és Adó vezető munkakörbe.

Munkavégzés helye: Siófok – Budapest

Feladatok:

  • A Számvitel és Adó szervezet hatékony munkavégzésének irányítása, felügyelete, ellenőrzése.
  • Számviteli nyilvántartások naprakész, jogszabályi követelményeknek megfelelő vezetésének felügyelete és irányítása. Teljes körű főkönyvi és analitikus könyvelés felügyelete, ezek egyezőségének biztosítása.
  • Havi / negyedéves / éves beszámolók és anyavállalati adatcsomagok elkészítése, ellenőrzése (magyar számviteli törvény szerinti, illetve IFRS szerinti beszámolási feladatok).
  • Eseti jellegű belső és külső pénzügyi információszolgáltatásban való közreműködés.
  • Adóhatósággal, könyvvizsgálóval való kapcsolattartás.
  • A könyvvizsgálati munkaprogram és ütemterv, valamint a beszámoló-készítési folyamatok belső határidőinek nyomon követése, audit adatszolgáltatás koordinációja.
  • MOL-Csoport beszámolási, illetve konszolidációért felelős szervezetével való kapcsolattartás, határidők nyomon követése és betartása.
  • A számviteli- és adójogszabályok változásának nyomon követése, a jogszabályi és pénzügyi beszámolási követelmények betartásának biztosítása.
  • Magyar Energia és Közmű-szabályozási Hivatal felé történő rendszeres és eseti adatszolgáltatás támogatása.
  • Adatok szolgáltatása felsővezetői döntés-előkészítő anyagok összeállításához.
  • Számviteli politika karbantartása és alkalmazásának biztosítása, számviteli és adó területet érintő belső szabályzatok aktualizálása.
  • Egyes jelentős gazdasági eseményekkel kapcsolatos elvi és gyakorlati számviteli és adózási kérdések kezelése, megoldási javaslatok kidolgozása proaktív módon.
  • SAP ügyviteli rendszer működésének felügyelete számviteli szempontból (FI, SD, AA, MM modulok), az üzleti funkcionalitás megőrzése, részvétel annak fejlesztésében.
  • Adóbevallások elkészítése, határidők figyelése, intézkedés az adók megfizetéséről. Magyarországon hatályos adójogszabályok változásainak folyamatos nyomon követése, a Társaságra gyakorolt hatásuk elemzése és előrejelzése.
  • A potenciális meglévő, illetve várható adókockázatok és esetleges optimalizálási lehetőségek beazonosítása, elemzése. Javaslatok, döntés előkészítő anyagok készítése az adókockázatok kezelésére, lehetőségek kihasználására.
  • Tanácsadó igénybevétele esetén kapcsolattartás a külső adó-, illetve számviteli tanácsadókkal.

A munkakör betöltéséhez szükséges:

  • Számviteli vagy pénzügyi szakirányú egyetemi vagy főiskolai végzettség.
  • Regisztrált mérlegképes könyvelői képesítés.
  • Tárgyalóképes angol nyelvismeret (szakmai angol nyelv, IFRS-ek értelmezése).
  • Legalább 4 éves szakmai tapasztalat számvitel-adó területen.
  • Legalább 2 éves vezetői tapasztalat.
  • Számviteli- és adójogszabályok önálló és magabiztos értelmezése.
  • Nemzetközi Pénzügyi Beszámolási Standardok ismerete, alkalmazásuk képessége.
  • Felhasználói szintű számítógépes ismeretek.
  • „B” kategóriás gépjármű vezetői engedély.

Előnyt jelent:

  • SAP környezetben szerzett gyakorlat.

Jelentkezését fényképes szakmai önéletrajzával együtt elektronikus úton kérjük az E-mail cím megjelenítése e-mail címre benyújtani.

Jelentkezési határidő: 2015. október 08.

Helyek Pest
Budapest
Somogy
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Szervezés / Menedzsment / Cégvezetés
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Vezetői engedély Szükséges
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol