www.cvonline.hu

Számvitel és Adó szakértő

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.20.
Jelentkezési határidő: 2016.06.16.

Pozíció leírása / Job description

Partnerünk Számvitel és Adó szakértő pozícióba keres új kollégát.

Feladatok:

• A vállalat számviteli politikájának karbantartása, a belső és külső igényeknek megfelelő számviteli gyakorlatok kialakítása.
• Belső szakértői, tanácsadói tevékenység a fentiek tekintetében, a releváns számviteli alapelvek, illetve legjobb gyakorlatok figyelembevételével.
• Részvétel az Éves Beszámoló elkészítésében, a könyvvizsgálói folyamatokban.
• Adóbevallások elkészítésében és ellenőrzésében való részvétel bármely adóterületen, de különösen az alábbi adónemek tekintetében:

o Általános forgalmi adó
o Társasági adó
o Innovációs járulék
o Energiaadó
o Közművezeték adó
o Helyi adók

• Adózási kérdésekben belső állásfoglalások kialakítása. Kapcsolattartás az adóhatósággal, szükség esetén az igénybevett adótanácsadókkal, az adóhatósági ellenőrzésekben való közreműködés.
• Elemzések és adókockázati felmérések készítése az adózási és számviteli elvek alapján a döntések megalapozásához, stratégiai és üzleti akciók kidolgozásához.
• A vállalat szerződéseinek adózási szempontú véleményezésében való közreműködés.
• Az SAP ügyviteli rendszer esetleges fejlesztésével kapcsolatos pénzügyi-számviteli szempontok támogatása (fejlesztési projektek esetén).
• A hazai és nemzetközi (IFRS) számviteli, beszámolási standardok ismerete, követésükben való jártasság.

Elvárások:

• Felsőfokú gazdasági végzettség.
• Legalább 3 év szakmai gyakorlat.
• Adótanácsadói képesítés.
• Mérlegképes könyvelői képesítés és gyakorlat.
• Felhasználói szintű Word és Excel számítógépes programok ismerete.
• „B” kategóriás gépjárművezetői engedély.

Előnyt jelent:

• IFRS mérlegképes könyvelő (vagy ezzel ekvivalens) szakképesítés.
• Felhasználói szintű SAP ismeret. SAP fejlesztési tapasztalat.
• Középfokú angol nyelvismeret.

Amit kínálunk:

• Hosszútávú munkalehetőség
• Versenyképes fizetés
• Kellemes munkakörnyezet
• Fejlődési lehetőség

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -