www.cvonline.hu
System Test Engineer
Trenkwalder Kft
Régió: Budapest
Hozzáadva: 2017.10.23.
Jelentkezési határidő: 2015.05.06.
Hirdetés azonosító: 926742
lejárt

Our international, telcommunication solution provider client is searching for candidates for the position:

Feladatok:

  • Testing new features required by mobile network companies
  • Revolutionizing existing products and software creation process
  • Test Automation, Integration and Maintanace tasks
  • Work with VoIP Server, Mobile Switching Center Server or GSM-Railway products
  • Work with technologies like VoLTE, Telco Cloud, Virtualization, Telephony Application Server

Elvárások:

  • BSc or MSc degree
  • Experience on simulators, test automation and test management tools
  • Experience with software testing; troubleshooting and debugging techniques
  • Good English skills
  • Telecommunication knowledge is an advantage

Amit nyújtunk:

  • Competitive compensation package
  • Flexible working time
  • Modern office
  • Young, dynamic team
  • Career opportunity

Magán-munkaközvetítői ny. sz.: 29338/2000-0100
Munkaerő-kölcsönzői ny. sz.: 37961/2001-0100
Adatkezelés nyilvántartási száma NAIH-53813/2012.