www.cvonline.hu

System Support Specialist

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.08.22.
Jelentkezési határidő: 2016.05.14.

Pozíció leírása / Job description

Do you have at least 2-3+ years of experience in SAP/PeopleSoft (or other ERP) system?
Do you speak English fluently?
Would you like to be the part of a growing SSC?
If your answers are yes, don't hesitate to apply!

On behalf of our multinational company we are looking for an Enterprise Support Specialist Colleague.

Feladatok:

- Provide end to end functional support, case handling and root cause resoulution
- Case management, handle tickets for applications
- Participate on projects, understand project requirements as it relates to the support. Manage conflicts, escalate where necessary to resolve and close gaps
- Partner with IT for case/issue resolution in a timely manner
- Provide ongoing assessment of existing services, system, processes and controls to identify, recommend and implement necessary improvements to ensure data quality and support growth related to strategic initiatives
- Work with all level of the organization to complete work

Elvárások:

- Bachelor’s Degree
- Min. 2 years of experience in a similar role (SAP, PeopleSoft or other ERP system support or key user)
- Fluent English is a MUST
- Strong analytical skills
- Excellent organizational, planning and problem solving skills
- Good interpersonal skills, good listener, excellent communicator

Amit kínálunk:

- Attractive compensation package
- Long term opportunity

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Asszisztencia / Adminisztráció
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -