www.cvonline.hu

Supply Chain Analyst

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.18.
Jelentkezési határidő: 2017.02.21.

Pozíció leírása / Job description

Our multinational partner is looking for a Supply Chain Analyst

Feladatok:

- Quantitative analysis and evaluation of supply chain data, processes and networks
- Identification and evaluation of weak spots
- Creating various optimization scenarios
- Development and realization of innovative supply chain concepts, for instance in transportation and network optimization scenarios
- Contributing to the development of transportation optimization processes

Elvárások:

- University degree with a concentration in supply chain management (with a good to very good grade point average) and relevant practical experience
- Good command of English
- Good knowledge of German would be beneficial
- Experienced user of Microsoft Office skills (particularly Excel)
- Strong analytical skills and conceptual aptitude
- Enjoy collaborating in international teams and in a dynamic environment

Amit kínálunk:

- Competitive compensation package
- Career opportunities in an international company

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Beszerzés / Logisztika / Szállítás
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -