www.cvonline.hu

Supplier Quality Engineer (Automotive)

Flextronics International Kft.

Hozzáadva: 2017.04.30.
Hirdetés azonosító: 988145

Flex állások

A Flex is hiring new employee to our automotive team in Sárvár:

Supplier Quality Engineer

automotive

Your Responsibilities in the role

  • Responsible for supplier data base, PPAP, rating, complaint handling
  • Responsible for supplier’s numbers handling production or customer claim
  • Monthly supplier performance evaluation
  • Handle SRMA, executing PPAP's and APQP for new projects
  • Participate in audits for supplier evaluation and development

Our requirements towards you

  • Qualification: technical degree
  • Type and duration of professional experience:

Candidate must have 1-3 years experience in similar position
Candidate must have automotive experience
Candidate nice to have LCD experience

  • Type and level of language skills: good level of English both verbal and written
  • Computer knowledge: good level of MS Office

Egyéb hasonló állások Önnek
Értékesítő

Trenkwalder Kft

A Dinocoop Kft. számára keresünk új munkatársat...
Budapest

Ügyfélszolgálati specialista román-angol nyleven

Multinacionális partnerünk számára keresünk 6 h...
Budapest

Tej árufeltöltő

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Munkakör megnevezése: Tej árufeltöltő Munkavégz...