www.cvonline.hu

Summer Intern

Mind-Diák Szövetkezet
Hozzáadva: 2016.12.25.
Hirdetés azonosító: 805017
lejárt

Ha diákmunka, akkor Mind-Diák! A diákszövetkezet, aminek folyamatos fejlődését több tízezer diák szorgalma és tehetsége biztosítja. Különböző iparágakban működő hazai és multinacionális cégeknél végezhetsz rendszeresen és alkalmanként diákmunkát, részt vehetsz gyakornoki programokban, szakmai gyakorlaton. Csatlakozz hozzánk!

Now our multinational partner is seeking to new Interns for the summer in the field of Finance and Accountancy.

Feladatok:

  • To accurately determine the problem and achieve the best and quickest resolution of the incident
  • Ensure accurate monitoring and follow-up throughout the resolution cycle for all supported products globally.
  • Perform and manage ad-hoc tasks as necessary ensuring accuracy and completion while adhering to set deadlines.
  • Coordinate the routing of requests and tickets to the proper resolver groups.
  • Troubleshoot problems and manage escalations, provide solution for process issues.
  • Ensure high-levels of Customer Service and Satisfaction
  • Conducting deep incident diagnosis and determining the most effective and standard method of restoring service.
  • Involving other resolver teams as appropriate.
  • Working according the service level objective
  • Participating in testing new tools; developing operational requirements and documenting testing.

Worktime: 40 hours/week

Elvárások:

  • English knowledge
  • Excellent communication skills – verbal and written
  • Problem solving/trouble shooting skills
  • Excellent analytical skills
  • Excellent customer service orientation, interpersonal skills are a must

Előnyt jelent:

  • Other languages: Russian, Italian, Spanish, Turkish

What We Offer

  • Diverse positions in the areas of Accounting and Finance
  • Salary: 800 Ft /hour
  • Opportunity to get to know the full range of institutional and investment banking products
  • Learning experience
  • Transparent career routes
  • International opportunities
  • Creative, inspiring multinational working environment

Application

If you can meet the requirements (especially  the period of work), after Link megjelenítése, please upload your CV.