www.cvonline.hu

Stratégiai beszerző

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.12.
Jelentkezési határidő: 2016.10.25.

Pozíció leírása / Job description

Our client is a large, international service providing company.

Feladatok:

· Oversees the procurement processes in the assigned categories

· Constantly monitors categories to improve procedures, and learn latest market trends

· Performs end-to-end selection procedures, and administrates in the ERP

· Perform procurement procedures in the assigned categories, and administrate them in the ERP system

· Develop and use the dedicated procurement strategy in the daily work

· Tendering, contracting, participation in prequalification, and evaluation of national and international suppliers

· Participation in monitoring of the company’s procurement performance

· Follow up supplier performance, and manage supplier relationship in the assigned caterogires

· Continuous monitoring of the supplier market, proactive attitude int he area of supplier development

· Other ERP related tasks, reporting

Elvárások:

· College/University degree

· Minimum of 2 years of relevant experience

· MS Office knowledge

· SAP knowledge, e-procurement experience

· Open, emphatic attitude, customer service orientation

· Paying attention to details

· Good handling of stress, and dealing with several tasks at the same time

· Excellent problem solving skills

· Strategic thinking

· Strong interpersonal skills

· Basic legal knowledge

· Minimum mid level English knowledge

· B level driving license

Amit kínálunk:

competitiv salary package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Beszerzés / Logisztika / Szállítás
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -