www.cvonline.hu

Store Manager

Régió: Hajdú-Bihar

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.18.
Jelentkezési határidő: 2016.11.18.

Pozíció leírása / Job description

Our prestigous client is the major player in sport goods and fashion.

On behalf of them we are looking for a dynamic Store Manager.

Feladatok:

- Meeting or exceeding sales targets and controlling operational expenses
- Ensuring a high-level customer experience in the store
- Actively monitors customer satisfaction and feedback systems to drive continuous improvement
- Managing and motivating a sales team of 6-7
- Managing the recruitment, onboarding, training and development of the store team and ensuring all HR policies and procedures are adhered to
- Active participation in sales and customer service activities
- Preparing monthly and weekly basis shop reports

Elvárások:

- Minimum 18 months work experience in a sports/fashion customer- and commercial-focused retail environment with a minimum of 12 months of Store Management responsibility
- Commercial understanding
- Excellent organizing skills
- Intermediate English knowledge

Amit kínálunk:

- Interesting job within a motivated, dynamic team
- Competitive compensation package
- Working for a multinational brand with passionate people and innovative culture

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Értékesítés / Kereskedelem
Régió Hajdú-Bihar
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -